Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Niedziela, 19 maja 2024, imieniny obchodzą Mikołaj, Piotr, Urban
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

XV Jarmark Staroci i Rękodzieła Ludowego


Tagi: jarmark włocławek

XV Jarmark Staroci i Rękodzieła Ludowego

W niedzielę (28 sierpnia) w godzinach od 10.00 do 14.00 na dziedzińcu Gmachu Głównego Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku przy ul. Słowackiego 1a odbywać się będzie XV JARMARK STAROCI I RĘKODZIEŁA LUDOWEGO.

 
W programie imprezy przewidziane są stoiska, m.in. z biżuterią, ceramiką, fotografiami, książkami, lalkami, mosiądzem, militariami, numizmatami, obrusami, odznaczeniami, rzeźbami, strojami ludowymi, szkłem, zabytkami techniki. Oprócz możliwości zakupu unikatowych przedmiotów, odwiedzający jarmark mogą liczyć na porady. Wiele osób ciekawych jest swoich korzeni, ale nie wie, skąd wziąć informacje na ten temat. Pracownik Działu Historycznego Muzeum Historii Włocławka postara się udzielić podstawowych informacji, gdzie szukać danych i jak tworzyć drzewa genealogiczne.
 
Kolekcjonerzy, którzy mają w posiadaniu niezidentyfikowane monety, ordery i odznaczenia polskie mogą przyjść z nimi na jarmark i zasięgnąć informacji na ich temat od pracownika Działu Numizmatyki, Medalierstwa i Metrologii włocławskiego Muzeum. Tradycyjnie, tak jak na dotychczasowych jarmarkach, rzeczoznawca wyceniać będzie wartość znaczków i zbiorów filatelistycznych. Specjaliści z Pracowni Konserwatorskiej przygotują pokaz prac konserwatorskich oraz udzielą porad. Na kiermaszu wydawnictw muzealnych można będzie nabyć publikacje z zakresu etnografii, historii, historii sztuki oraz przewodniki po włocławskich oddziałach muzealnych.
 
WSTĘP BEZPŁATNY


powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów