Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Niedziela, 19 maja 2024, imieniny obchodzą Mikołaj, Piotr, Urban
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Wyrok za zabójstwo 14 letniej Eweliny


Tagi: Ewelina Służewo policja zabójstwo wyrok

Wyrok za zabójstwo 14 letniej Eweliny
Dzisiaj (19 października) Sąd Okręgowy we Włocławku ogłosił wyrok w sprawie morderstwa 14 letniej Eweliny ze Służewa. Do tej tragedii doszło pod koniec 2010 roku, wówczas zgłoszono zaginięcie 14 letniej dziewczynki, która nie dotarła do szkoły na zajęcia. Sprawa została nagłośniona przez media na całą Polskę. Poszukiwania trwały ponad miesiąc, a uczestniczył w nich nawet jasnowidz z Człuchowa Krzysztof Jackowski.
 
Policja wpadła na trop zabójcy dopiero po odnalezieniu ciała Eweliny. Funkcjonariusze połączyli wtedy dwa zdarzenia zgłoszenie porwania 26 letniego Jacka U. z miejscowości Dobre i morderstwo Eweliny. Według relacji Jacka U. porywacze przetrzymywali go przez kilka dni w bagażniku samochodu a po uwolnieniu kazali spalić samochód. Dziwny zbieg okoliczności obydwu zdarzeń oraz podejrzane zachowanie Jacka U. skierowało uwagę policji na 26 letniego Jacka U. Dlatego policja skierowała go na oddział psychiatryczny szpitala w celu zbadania zdrowia psychicznego podejrzanego.
 
W trakcie śledztwa Jacek U. przyznał się do porwania, zgwałcenia i zabójstwa Eweliny ze Służewa. Biegli psychiatrzy uznali, że w chwili dokonania zbrodni podejrzany był w pełni poczytalny.
 
Oskarżony morderca Eweliny Jacek U. został skazany na dożywocie. Morderca będzie mógł ubiegać się o przedterminowe zwolnienie po upływie 35 lat.


powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów