Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Czwartek, 28 marca 2024, imieniny obchodzą Aniela, Sykstus, Joanna
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

WTK Anwil : Wygrana z Polpharma Starogard Gd.

WTK Anwil : Wygrana z Polpharma Starogard Gd. Niesamowita końcówka w wykonaniu Anwilu zadecydowała o zwycięstwie nad Polpharmą 73:71. Kluczem do sukcesu okazały się zbiórki, których włocławianie zanotowali aż o 17 więcej od gospodarzy (w tym 2 decydujące w ostatnich sekundach spotkania).

W połowie ostatniej kwarty, po rzucie za trzy Briana Lubecka Anwil przegrywał z Polpharmą 7 punktami i widmo porażki zdawało się coraz wyraźniejsze. Na szczęście po raz kolejny klasę pokazał Gerrod Henderson, który nie dość, że świetnie rozgrywał piłkę i punktował, to jeszcze w decydujących momentach niekonwencjonalnymi zagraniami wybijał gospodarzy z uderzenia. Od stanu 61:54 dla Anwilu dwie „trójki” zdobyli Henderson i Zagorac, z linii rzutów osobistych nie pomylił się Daniels i za dwa ponownie trafił nasz rozgrywający (63:64). To był decydujący moment spotkania, bo Anwil nie stracił dystansu do Polpharmy i mógł liczyć na doświadczenie w nerwowej końcówce.

Nerwy puściły natomiast Donaldowi Copelandowi, który na 31 sekund przed końcem z zupełnie nieprzygotowanej pozycji zdecydował się oddać wariacki rzut „za trzy”. Anwil prowadził wtedy 1 punktem, a na 24-sekundową akcję zdecydował się Henderson. Po niecelnym rzucie piłkę zebrał Zelimir Zagorac, trafił pierwszy z dwóch rzutów osobistych, a po drugim kolejną piłkę w ataku zdobył Patrick Okafor, który rzutem za 2 punkty pogrążył swoją dawną drużynę.

Wcześniej na boisku było dość sennie. Mecz dobrze rozpoczęła Polpharma, a właściwie Hernoll Hall, który zdobywał niemal wszystkie punkty dla swojego zespołu. Atmosferę w hali im. Andrzeja Grubby rozgrzał dopiero Alan Daniels, w ostatniej minucie 1. kwarty wykonując efektownego alley-upa i zmniejszając straty Anwilu do 4 punktów (19:15). Dobra gra w obronie sprawiła, że następne fragmenty meczu należały do gości, którzy wyszli nawet na prowadzenie 21:26. Polpharma grała jednak ambitnie i nie pozwalała Anwilowi uzyskać znaczącej przewagi. Na przerwę zespoły zeszły więc przy stanie 33:36.

Po wznowieniu gry żadna z drużyn nie radziła sobie z umieszczeniem piłki w koszu. Złą passę przełamał w 23 minucie Copeland. Anwil utrzymywał niewielką przewagę, m.in. za sprawą Vladimira Petrovicia, którego debiut przeciw Polpharmie można uznać za udany (5 pkt. (1x3), 6 zb.). Ze strony gospodarzy największe zagrożenie siał Hall, który nieustannie czaił się w okolicach atakowanego kosza i gdy włocławianie podwajali jego kolegów, przejmował piłkę i bez większych trudności zdobywał punkty.

Polpharma Starogard Gd. - Anwil Włocławek 71:73 (19:17, 14:19, 15:16, 23:21)

Anwil: Henderson 23, Okafor 10, Dunn 8, Zagorac 8, Daniels 7, Petrovic 5, Koszarek 5, Pluta 3, Grudziński 2, Wołoszyn 2
Polpharma: Hall 21, Copeland 20, Lubeck 11, Majewski 5, Leończyk 4, Stachitas 4, Zakrzewski 4, Kellogg 2