Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Piątek, 26 kwietnia 2024, imieniny obchodzą Maria, Marcelina, Marzena
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

WTK Anwil : Rottweilery zagryzły Basket

WTK Anwil : Rottweilery zagryzły Basket Kolejne starcie w Kasztelan Basketball Cup to „polski” pojedynek. Zmierzyły się bowiem zespoły Anwil Włocławek i Basket Kwidzyn. Podopieczni Mariusza Karola tylko w pierwszej kwarcie byli równorzędnym rywalem dla „Rottweilerów” i ostatecznie przegrali różnicą 28 punktów (82-54).

Wyraźnie spięci przywitaniem kibiców w Hali Mistrzów włocławianie pozwolili Basketowi wyjść na prowadzenie 10-2. Niemoc w ataku przerwał Bartłomiej Wołoszyn, który popisał się celną „trójką”. Od tego momentu gospodarze Kasztelan Basketball Cup 2007 nabrali wiatru w żagle i bardzo szybko doprowadzili do remisu po 10. Punktowe status-quo utrzymało się do końca tej odsłony.

W drugiej kwarcie sygnał do zdobywania punktów kolegom dał Valdas Vasiulius. Litwin, który tym spotkaniem zadebiutował przed włocławskimi fanami popisał się celną „trójką”. Chwilę później Wiktor Grudziński zdobył cztery punkty z rzędu i gospodarze odskoczyli na 26-21. Kolejne skuteczne akcje gospodarzy zmusiły trenera Mariusza Karola do poproszenia o czas. Ostre słowa nie poskutkowały, ponieważ goście w ataku nadal razili nieskutecznością, a w obronie pozwalali szybko grającemu Anwilowi na bezkarne zdobywanie punktów (34-23). Pomimo starań gości dwucyfrowa przewaga rywali utrzymała się do końca pierwszej połowy.

Kolejne minuty nie przyniosły zmiany w sytuacji na parkiecie. Cały czas dominowały „Rottweilery”, które konsekwentnie powiększały swoją przewagę. Po ośmiu punktach (2 razy za 3) Hendersona zrobiło się 58-36. Na nic zdawały się roszady w piątce Basketu, który momentami sprawiał wrażenie „rycerza bez głowy”. Zawodnicy gospodarzy konsekwentnie realizowali założenia Alesa Pipana i nie pozwalali rywalom na zbyt wiele.

Anwil Włocławek – Basket Kwidzyn 82-54 (19-19, 20-10, 21-12, 24-13)

Anwil Włocławek: Henderson 24, Dunn 16, Grudziński 11, Vasylius 10, Białek 9, Wołoszyn 9, Okafor 2, Koszarek 1, Raczyński 0.

Basket Kwidzyn: King 10, Ansley 10, Keep 9, Puncewicz 7, Ferguson 5, Mazur 5, Lofton 4, Żurawski 4, Kowalewski, Mordzak, Potulski 0.