Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Poniedziałek, 4 lipca 2022, imieniny obchodzą Elżbieta, Malwina, Teodor
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

WŁOCŁAWEK : IX Jarmark Staroci i Rękodziała Ludowego


WŁOCŁAWEK : IX Jarmark Staroci i Rękodziała Ludowego Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza na ostatni w tym roku „Jarmark Staroci i Rękodzieła Ludowego”. Jarmark odbędzie się 23 sierpnia 2009 r. w godz. od 10.00 do 14.00 na dziedzińcu gmachu głównego Muzeum przy ul. Słowackiego 1a we Włocławku.

Uczestniczyć w nim będą kolekcjonerzy z Włocławka, Bydgoszczy, Ciechocinka, Konina, Łodzi. Będzie okazja, aby zakupić u nich zabytkowe urządzenia techniczne, militaria, numizmaty, ceramikę, fotografie, książki, obrazy, pocztówki, szkło, żelazka i wiele innych, interesujących przedmiotów z „duszą”.

Stowarzyszenie Twórców Ludowych Oddział Włocławek zaprezentuje stoiska z twórczością ludową – haftem, ozdobami z bibuły, rzeźbą, wikliną, wyrobami kowalskimi.

Dodatkową atrakcją będzie pokaz wyplatania koszy wiklinowych. Jest to unikatowa umiejętność, którą zaprezentuje plecionkarka z Aleksandrowa Kujawskiego – Pani Halina Puchalska.

Imprezy tego typu są dobrą okazją do wymiany doświadczeń, zaprezentowania własnych kolekcji, pozyskania porad pracowników muzeum z zakresu konserwacji przedmiotów z drewna, metalu czy papieru oraz do zakupienia najnowszych publikacji na kiermaszu wydawnictw muzealnych.

Impreza odbędzie się dzięki wsparciu finansowemu Zakładów Azotowych Anwil SA – sponsora Muzeum w 2009 roku.

WSTĘP BEZPŁATNY


powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2022-06-30
USD 4,4825 +0,66%
EUR 4,6806 -0,01%
CHF 4,6904 +0,63%
GBP 5,4429 +0,39%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów