Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Piątek, 24 września 2021, imieniny obchodzą Dora, Gerard, Teodor
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Wanda Wasicka relacjonuje: Nieszawa na linii.


Wanda Wasicka relacjonuje: Nieszawa na linii. Barki i holownik zbudowane 12 grudnia na granicy Nieszawy i Przypustu, w związku z wyciekiem substancji ropopochodnej, popłynęły w górę Wisły.

Na zdjęciu: Strażacy z aleksandrowskiej Społecznej Straży Rybackiej w pobliżu nieszawskiego promu. Pierwszy od prawej Mirosław Walczak komendant powiatowy Społecznej Straży Rybackiej w Aleksandrowie Kujawskim. Fot. Wanda Wasicka

Od początku w akcji oczyszczania rzeki bierze udział jednostka ratowniczo - gaśnicza z Ciechocinka wraz z aleksandrowską Komendą Powiatową. - Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych wspomagały nas w pierwszym etapie tego przedsięwzięcia, w tym, m.in. z Nieszawy. Teraz głównie bazujemy na jednostkach PSP oraz zakładowych strażach pożarnych Przedsiębiorstwa Eksploatacji Rurociągów Naftowych - podkreślił młodszy brygadier Tomasz Kubik komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Aleksandrowie Kujawskim. Część strażaków udała się w okolice Włocławka.Zapora nieszawsko - przypustowska została zwiększona o cztery przęsła, w związku z wycofaniem barek i holownika. Wisła była dzisiaj patrolowana przez Straż Rybacką.

- Na odcinku od Włocławka do Nieszawy nie zauważyliśmy żadnych oznak katastrofy ekologicznej. Natomiast na wysokości Gąbinka znaleźliśmy dwie sieci rybackie założone przez kłusowników - podkreślił Andrzej Roszak komendant płocko-włocławskiego okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego.

Rzeka jest również monitorowana przez Społeczną Straż Rybacką w Aleksandrowie Kujawskim.

Źródło: www.nieszawa.pl

Edycja: Naczelnik MC

powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2021-09-24
USD 3,9268 +0,03%
EUR 4,6085 +0,16%
CHF 4,2494 +0,00%
GBP 5,3866 +0,49%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów