Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Niedziela, 19 maja 2024, imieniny obchodzą Mikołaj, Piotr, Urban
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

VI Powiatowe Prezentacje Potraw i Tradycji Wielkanocnych


VI Powiatowe Prezentacje Potraw i Tradycji Wielkanocnych
Starosta Aleksandrowski Wioletta Wiśniewska i Zarząd Powiatu zapraszają do udziału w VI Powiatowych Prezentacjach Potraw i Tradycji Wielkanocnych, które odbędą się o godz. 11:00 w dniu 23.03.2013r. na hali sportowej Zespołu Szkół Nr2 w Aleksandrowie Kujawskim przy ul. Sikorskiego 2. Wstęp wolny! ...
 
Na wielkanocnych stołach przybranych ręcznie haftowanymi serwetami i ozdobami świątecznymi będzie można zobaczyć i skosztować tradycyjne potrawy wielkanocne przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu aleksandrowskiego oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych kształcących w zakresie technologii żywienia i agrobiznesu.
 
Do udziału w Prezentacjach zgłoszone został Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gmin: Waganiec, Raciążek, Bądkowo, Zakrzewo oraz dwa koło z terenu gminy Aleksandrów Kujawski, a także reprezentacje Zespołu Szkół Nr 1 CKP i Zespołu Szkół Nr 2 w Aleksandrowie Kujawskim. Prezentacje będą okazją do zaprezentowania mieszkańcom powiatu tradycyjnych produktów stanowiących świadectwo dziedzictwa kulturowego naszego regionu.
 
W ramach Prezentacji odbędzie się konkurs na najlepszego mazurka wielkanocnego. Prezentacje uświetnią swoim występem Orkiestra Dęta w Ostrowąsie, Orkiestra Strażacka ze Zbrachlina, Zespół Folklorystyczny Zespołu Szkół Nr 1 CKP 
w Aleksandrowie Kujawskim oraz chór „To i Owo” z Wołuszewa.
 
Prezentacje wzbogacone zostaną o kiermasze twórczości osób niepełnosprawnych, tj. uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Aleksandrowie Kujawskim, Warsztatu Terapii Zajęciowej „Karczemka” oraz Samodzielnego Publicznego Zakładu Leczniczo – Opiekuńczego w Raciążku.
 
Podczas Prezentacji zostaną także wręczone nagrody w konkursie na „Najpiękniejszą palmę wielkanocną”. Konkurs organizowany przez Niepubliczne Przedszkole Bim Bam Bino w Aleksandrowie Kujawskim honorowym patronatem objęła Starosta Aleksandrowski - Wioletta Wiśnewska.


powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów