Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Wtorek, 22 października 2019, imieniny obchodzą Halki, Filipa, Przybysława
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Uroczystości w 27 rocznicę śmierci ks. Jerzego Popiełuszki


Tagi: Jerzy Popiełuszko włocławek tama

Uroczystości w 27 rocznicę śmierci ks. Jerzego Popiełuszki
Bracia Pocieszyciele z Getsemani (duszpasterze sanktuarium przy tamie we Włocławku) zapraszają Kapłanów i Wiernych Diecezji Włocławskiej w środę (19 października) w 27 rocznicę męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki na uroczystość odpustową w dniu liturgicznego wspomnienia Błogosławionego Jerzego Popiełuszki. Eucharystii odpustowej będzie przewodniczył Ks. Arcybiskup Tadeusz Gocłowski z Gdańska.
 
Miejsce, do którego pielgrzymują wierni z Polski i z zagranicy, aby oddać cześć błogosławionemu Męczennikowi, w czerwcu br. zostało zatwierdzone dekretem Biskupa Włocławskiego jako Sanktuarium Męczeństwa Księdza Jerzego Popiełuszki.
 
W programie uroczystości odpustowej przewidziano najpierw modlitwę pod Krzyżem Pomnikiem na tamie i złożenie wieńców; początek o godzinie 17:00. Następnie wyruszy procesja z relikwiami bł. Ks. Jerzego od Krzyża na tamie do Sanktuarium przy ulicy Płockiej 167a. Tam bezpośrednie przygotowanie do Eucharystii poprowadzi młodzież swoim programem artystycznym. Uroczysta Eucharystia rozpocznie się o godzinie 18:00.powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2019-10-22
USD 3,8408 +0,26%
EUR 4,2792 +0,04%
CHF 3,8851 -0,12%
GBP 4,9700 -0,02%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów