Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Wtorek, 7 grudnia 2021, imieniny obchodzą Agata, Ambroży, Marcin
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Toruń: Do tańca wołamy!


Toruń: Do tańca wołamy! Niebawem 28. edycja Przeglądu tańców i piosenek ludowych w wykonaniu dzieci przedszkolnych organizowanego przez toruńskie Muzeum Etnograficzne.

W amfiteatrze w sobotę i niedzielę, 30 i 31 maja od godz. 10.00 odbywać się będzie ta barwna, oczekiwana przez wielu mieszkańców impreza. Podczas dwudniowej imprezy ok. 800 najmłodszych torunian w godzinach przedpołudniowych na scenie amfiteatru zaprezentuje ludowe tańce, zabawy dziecięce i piosenki z różnych regionów Polski.

Celem dorocznego Przeglądu organizowanego w Muzeum jest stwarzanie warunków do tego, by trwała piękna tradycja uczenia najmłodszych tego, co w polskiej kulturze ludowej najcenniejsze: bogactwo melodii, tańców, piosenek, uroda regionalnych strojów.

Przegląd i towarzysząca mu wystawka dziecięcych prac plastycznych razem stanowią program edukacyjny dla przedszkoli w zakresie kultury ludowej pod wspólnym hasłem Dawno temu, na wsi.

W imprezie uczestniczy 30 przedszkoli miejskich i prywatnych. Dzięki współpracy przygotowujących program nauczycieli i rodziców, maluchy wystąpią w ludowych strojach, często specjalnie szytych na tę okazję. Niektóre z tych strojów zdobią kopie oryginalnych haftów pochodzących z muzealnych zbiorów.


Pamiątki udziału dla wszystkich występujących dzieci sfinansowano przy współpracy z Gminą Miasta Toruń a będą to kolorowe drewniane ptaszki, które specjalnie na tę okazję rzeĽbią ludowi twórcy z Suchej Beskidzkiej. Nagrody książkowe dla wszystkich uczestniczących przedszkoli zakupiono ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców miasta i osoby goszczące w Toruniu na to radosne dziecięce tańcowanie, które dedykujemy w tym roku wszystkim dzieciom z okazji ich Święta przypadającego w poniedziałek 1 czerwca.

(informacja nadesłana)

powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2021-12-07
USD 4,0788 +0,42%
EUR 4,5991 +0,22%
CHF 4,4169 +0,32%
GBP 5,4098 +0,45%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów