Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Niedziela, 9 maja 2021, imieniny obchodzą Grzegorz, Katarzyna, Karolina
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

TOFIFEST niebawem w Toruniu...


TOFIFEST niebawem w Toruniu... Dziewięć filmów z ośmiu krajów stanie do walki o Złotego Anioła w Konkursie Pełnometrażowym toruńskiego festiwalu filmowego TOFIFEST. Sześć z nich zostanie pokazanych w Polsce po raz pierwszy, m.in. zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia na tegorocznym Berlinale – brytyjski „Hallam Foe”. Filmy oceniać będzie międzynarodowe jury złożone z członków Europejskiej Akademii Filmowej, producentów i krytyków.

Polskę będzie reprezentować znakomity, młody twórca – Piotr Szczepański. Jego debiutancka, pełnometrażowa „Aleja Gówniarzy” weszła do polskich kin pół roku temu. To opowieść o pewnej nocy w Łodzi, podczas której splatają się losy kilkorga młodych ludzi. Film został ciepło przyjęty przez widzów i krytykę.

Aleja Gówniarzy Trailer


W jury konkursu pełnometrażowego (podczas festiwalu odbędzie się również konkurs krótkometrażowy) zasiądą: Hans Joachim Schlegel – członek Europejskiej Akademii Filmowej, dyrektor festiwalu w kazachskiej Ałma-Acie, Piotr Dzięcioł – prezes cenionej firmy producenckiej Opus Film z Łodzi, Kornel Miglus – dyrektor pionu filmowego w Instytucie Polskim w Berlinie oraz producent filmowy, Krzysztof Spór – redaktor naczelny serwisu filmowego Stopklatka.pl, krytyk filmowy oraz krytyk i dziennikarz Gazety Wyborczej – Paweł Felis.

Można już rezerwować karnety na festiwal. Ich liczba jest bardzo ograniczona. Organizatorzy proszą zainteresowanych o składanie zamówień u szefa biura festiwalowego, Karoliny Szymańskiej: coordinator@festivaltoffi.pl

Festiwal rozpoczyna się 7 listopada.

Więcej: festivaltoffi.pl

powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2021-05-07
USD 3,7861 -0,54%
EUR 4,5764 -0,14%
CHF 4,1723 -0,21%
GBP 5,2720 -0,36%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów