Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Piątek, 26 kwietnia 2024, imieniny obchodzą Maria, Marcelina, Marzena
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

TKH : Wygrana w Sanoku

W 14. kolejce hokejowej ekstraligi TKH odniósł bardzo ważne zwycięstwo 3:1 w Sanoku nad bezpośrednim rywalem do awansu do czołowej szóstki.

Wszystko rozstrzygnęło się w ostatniej tercji, ponieważ w pierwszej i drugiej żadna drużyna nie potrafiła zdobyć gola. W ostatniej odsłonie więcej determinacji wykazywali zawodnicy z Torunia. W 42. minucie po niegroźnej akcji torunianie objęli prowadzenie. Na strzał spod bandy zdecydował się Bartosz Dąbkowski, a mimo że krążek w pierwszej fazie złapał Zborowski, po chwili ruszając się wpadł do bramki. Niecałe trzy minuty później gdy sędzia sygnalizował karę dla gości, sanoczanie wyrównali. Krążek pod bramkę wrzucił Tomasz Demkowicz, a Maciej Mermer dokładając tylko kij, zmienił kierunek krążka, który wylądował w bramce Plaskiewicza. Nie minęły dwie minuty, a goście ponownie objęli prowadzenie, po podobnej sytuacji, jak przy pierwszej bramce nie popisał się bramkarz gospodarzy. Na strzał zdecydował się Przemysław Bomastek, który wykorzystał złe ustawienie bramkarza i umieścił krążek po długim rogu. W 48. minucie sanoczanie grali w podwójnej przewadze, to był decydujący moment meczu. Mimo wielu prób, Demkowicza, Cabana oraz indywidualnej akcji Michała Radwańskiego, po której krążek minimalnie minął spojenie słupka z poprzeczką, nie udało się pokonać Michała Plaskiewicza. W tym okresie zespół z Sanoka grał na dwie piątki, co się zemściło jeszcze kontrą torunian w 58 minucie, gdzie w sytuacji sam na sam Dąbkowski wyczekał Zborowskiego i strzelił tuż obok parkanów. W tabeli TKH awansował na 5. miejsce. Lider GKS Tychy ma 5 punktów więcej. W niedzielę (14.10) TKH nie gra, mecz z Podhalem Nowy Targ z 15. kolejki rozegrany został awansem (4:1 dla TKH).

Źródło : hokej.sport24.pl