Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Niedziela, 16 czerwca 2024, imieniny obchodzą Alina, Aneta, Justyna
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Sztuka terapeutyczna i sztuka wspierająca


Tagi: warsztaty muzykoterapia Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury Toruń

Sztuka terapeutyczna i sztuka wspierająca

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu organizuje w grudniu trzy warsztaty, które mogą zainteresować przede wszystkim osoby łączące twórczość artystyczną z aktywnością społeczną i działaniami na rzecz osób ze środowisk defaworyzowanych.

W dniach 7-8 grudnia po raz kolejny odbędą się warsztaty Muzykoterapia, które poprowadzą dr Lucyna Matuszak i Erwin Regosz. Uczestnicy warsztatów doświadczą różnych aspektów terapeutycznego oddziaływania dźwięku i muzyki oraz dowiedzą się, jak te metody zastosować w pracy terapeutycznej. Program warsztatów obejmuje różne obszary zastosowania muzykoterapii, w tym m.in.: sposoby ujawniania i rozładowywania zablokowanych emocji i napięć, osiągania integracji w grupie, naukę odpoczynku i relaksacji, usprawnianie funkcji percepcyjno-motorycznych, wzmacnianie i ułatwienie procesu leczenia i rehabilitacji oraz poprawę kondycji psychofizycznej.

Na kolejny weekend zaplanowane są dwa przedsięwzięcia: ABC teatru w terapii oraz Jak twórczo i z pomysłem animować grupy seniorów. Adresatami szkolenia ABC teatru w terapii, które odbędzie się w dniach 14-15 grudnia (sobota-niedziela) są instruktorzy teatralni, nauczyciele, pedagodzy, aktorzy-amatorzy, terapeuci oraz osoby prowadzące lub chcące prowadzić zajęcia teatralne w środowiskach defaworyzowanych. Podczas zajęć przedstawione zostaną metody pracy teatralnej o charakterze terapeutycznym oraz techniki arteterapii wykorzystywane w pracy teatralnej z osobami wykluczonymi. Zajęcia poprowadzi Jolanta Klauza – doświadczona arteterapeutka i teatroterapeutka, od ćwierćwiecza prowadząca grupę teatralną w Pracowni Rozwijania Twórczości Osób Niepełnosprawnych w Toruniu.

Po raz pierwszy w ofercie szkoleniowej Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu pojawia się propozycja adresowana szczególnie do osób pracujących z grupami wielopokoleniowymi i grupami seniorów oraz do samych seniorów. Warsztaty Jak twórczo i z pomysłem animować grupy seniorów odbędą się w dniach 13-15 grudnia (piątek-niedziela). Poprowadzi je Alicja Usowicz – animatorka kultury, kierownik Działu Edukacji Artystycznej WOAK, pomysłodawczyni i założycielka Centrum Aktywizacji Seniorów, które od jedenastu lat prowadzi w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury. Szkolenie ma wykształcić umiejętność prowadzenia zajęć z udziałem seniorów i grup wielopokoleniowych. Obejmuje zatem m.in.: metody aktywizujące dla osób w starszym wieku oraz propozycje zabaw integracyjnych, ruchowych i tańców w kręgu, działań muzycznych, plastycznych. Prowadząca warsztaty podzieli się swoim doświadczeniem, podsuwając uczestnikom pomysły na przygotowanie kameralnych spotkań oraz imprez łączących pokolenia.

Szczegółowe informacje o wszystkich trzech przedsięwzięciach znaleźć można na stronie internetowej Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu: www.woak.torun.pl

Liczba miejsc ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Dodatkowych informacji udziela Alicka Usowicz, kierownik Działu Edukacji Artystycznej WOAK, e-mail: alicja.usowicz@woak.torun.pl, tel. 56 6522755

 

7-8 grudnia – warsztaty Muzykoterapia

13-15 grudnia – warsztaty Jak twórczo i z pomysłem animować grupy seniorów

14-15 grudnia – warsztaty ABC teatru w terapiipowrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów