Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Niedziela, 19 maja 2024, imieniny obchodzą Mikołaj, Piotr, Urban
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Szansa dla przedsiębiorczych


Tagi: dofinansowanie unia europejska

Szansa dla przedsiębiorczych

Ruszyła kolejna edycja konkursu dla przedsiębiorców w ramach poddziałania 5.2.1 Wsparcie inwestycji mikroprzedsiębiorstw Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013. Tym razem o dofinansowanie projektów mających na celu podniesienie konkurencyjności przedsiębiorstw poprzez ich unowocześnienie i zwiększenie efektywności działania mogą ubiegać się wyłącznie kujawsko-pomorskie jednoosobowe firmy mikro, które nie zatrudniały pracowników. Nowością w konkursie jest to, że o dofinansowanie mogą ubiegać się również osoby, które zamierzają rozpocząć działalność gospodarczą.

 
W ramach konkursu do wsparcia przewidziane są projekty inwestycyjne zlokalizowane na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, w każdym przypadku prowadzące do wprowadzenia na rynek nowych lub ulepszonych produktów lub usług. Innymi słowy w ramach projektów przedsiębiorcy mogą zakupić nieruchomości, pobudować obiekty, zakupić maszyny i urządzenia niezbędne prowadzenia objętej projektem działalności. Efektem inwestycji będą nowe miejsca
pracy w regionie.
 
W bieżącym konkursie preferencyjnie traktowane będą projekty realizowane w gminach o dużym poziomie bezrobocia, w których dotychczas mikroprzedsiębiorcy zrealizowali w ramach działania najmniej projektów. W związku z tym nabory prowadzone są w 4 schematach. Dofinansowanie projektów wynosi od 50 do 70% kosztów objętych wsparciem. Każdy przedsiębiorca musi więc zaangażowań co najmniej 30% środków własnych.
 
Wnioski o dofinansowanie będą przyjmowane od 9 do 20 stycznia 2012 r. Zatem najwyższy czas, aby chętni rozpoczęli przygotowania dokumentacji na konkurs.
 
Informacja o ogłoszeniu konkursu oraz dokumenty zamieszczone są na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego
www.mojregion.eu.
 
Zainteresowanych przygotowaniem wniosku o dofinansowanie projektu zapraszamy do Lokalnego Punktu Informacyjnego, działającego przy
Przedstawicielstwie Urzędu Marszałkowskiego we Włocławku ul. Bechiego 2, tel.54 235 67 21 lub 54 235 67 12. Godziny pracy Punktu poniedziałek, środa, czwartek 7:30 – 15:30; wtorek 7:30-18:00; piątek 7:30-14:00.
 
Można tu uzyskać szczegółowe informacje na temat konkursu oraz zasad rozliczania projektów. Pytania można kierować również na adres e-mail: ue.wloclawek@kujawsko–pomorskie.pl.


powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów