Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Niedziela, 19 maja 2024, imieniny obchodzą Mikołaj, Piotr, Urban
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Szanowne Państwo, szanowni Państwo!


Szanowne Państwo, szanowni Państwo! Upolityczniony organizm państwowy krępuje wolność obywateli. Liczba absurdów prawnych, przepisów i zwyczajnych bubli biurokratycznych przeraża!

Aby zniwelować ilość masakrycznych gniotów prawnych wystarczy to wskazać - taki jest cel nowej inicjatywy społecznej w Internecie. Można za pośrednictwem strony Przyjazne Państwo zgłaszać absurdalne przepisy prawne, które przyczyniają się głównie (lub wyłącznie) do utrudniania życia obywatelom. Zgłoszeniom ma się później przyjrzeć Nadzwyczajna Komisja Sejmowa Przyjazne Państwo.

Nikogo nie trzeba chyba przekonywać do tego, że polskie prawo pełne jest przepisów-bubli. Niektóre z nich tylko trochę uprzykrzają życie, inne poważnie przeszkadzają w rozwoju gospodarki, a jeszcze inne są tak nieżyciowe, że nikt nie przejmuje się ich przestrzeganiem.

Janusz Palikot, przewodniczący Nadzwyczajnej Komisji Sejmowej Przyjazne Państwo zachęca wszystkich internautów do korzystania z niej:

Proponujemy dokonanie głębokich zmian przepisów i procedur nadmiernie krępujących wolności gospodarcze i obywatelskie, szczególnie tych, które dotyczą relacji pomiędzy przedsiębiorcą lub obywatelem a różnymi organami administracji i organami władzy. - napisał na stronie Palikot.

Na stronie znajdziemy m.in. formularz zgłoszeniowy oraz bazę zgłoszonych już propozycji. Zgłaszając problem należy podać e-mail, imię i nazwisko oraz wybrać temat z listy rozwijanej. Można dodać załącznik o wielkości do 80 kb.

Dla osób szczególnie zainteresowanych zgłoszeniami dostępne są kanały RSS odpowiadające dostępnym tematom zgłoszeń czyli np. przepisy podatkowe i fiskalne, prawo budowlane, system ubezpieczeń społecznych, działalność gospodarcza na własny rachunek, relacje samorząd - obywatel i in.

Mam głęboką nadzieję, iż szybko pojawią się na stronie zgłoszenia, które zostały zrealizowane.

W Belgii podobna strona działa do dziś i pojawia się na niej ok. 10 nowych zgłoszeń dziennie. Ocenia się, że dzięki tej stronie zaoszczędzono blisko 300 milionów dolarów.

Michał Gajewski

powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów