Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Sobota, 1 października 2022, imieniny obchodzą Danuta, Igor, Remigiusz
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Relacja z II Forum Współpracy Władz Powiatu Aleksandrowskiego z Przedsiębiorcami


Tagi: powiat aleksandrowski aleksandrów kujawski

Relacja z II Forum Współpracy Władz Powiatu Aleksandrowskiego z Przedsiębiorcami

Sukcesem zakończyło się II Forum Współpracy Władz Powiatu Aleksandrowskiego z Przedsiębiorcami. Podczas Forum przedsiębiorcy wyrazili chęć zawiązania Powiatowej Rady Przedsiębiorczości, toczyli otwartą dyskusję o swoich problemach i zadawali pytania przedstawicielom władz lokalnych, ...

urzędu skarbowego i naczelnikom poszczególnych wydziałów. Materiał telewizyjny z II Forum ukazał się w regionalnym paśmie TVP Bydgoszcz w wieczornym wydaniu serwisu informacyjnego Zbliżenia w dn. 10.06.2011r. o godz. 18:30. Kliknij tutaj aby obejrzeć. Uwaga - przeglądarka internetowa musi mieć zainstalowany plug-in Silverlight.

Forum otworzyło wystąpienie Starosty Aleksandrowskiego - Wioletty Wiśniewskiej, która powitała zgromadzonych na sali przedsiębiorców, radnych, wójtów, burmistrzów i samorządowców. Po ciepłych słowach Pani Starosty i zapewnieniu o nowym otwarciu na trudne sprawy lokalnego biznesu organizatorzy przewidzieli przerywnik muzyczny. Wystąpił Aleksander Kamedulski - mieszkaniec Nieszawy, utalentowany młody człowiek obdarzony mocnym, barytonowym głosem. Na keyboardzie akompaniował mu Zbigniew Wiśniewski, a zabrzmiały utwory Stanisława Moniuszki, Franka Sinatry, Eldo Di Lazarro i Agustina Lary.

Kolejnym punktem Forum była prezentacja zupełnie nowego sposobu na finansowanie badań i ekspertyz na potrzeby lokalnego mikro, małego i średniego biznesu w postaci dotacji na tzw. Voucher Badawczy. Środki na ten cel przeznacza Unia Europejska, w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2007-2013, Działanie 5.4 Wzmocnienie regionalnego potencjału badań i rozwoju technologii. Prezentacji ten innowacyjnej metody finansowania badań dokonał Michał Majcherek - kierownik projektu oraz Aleksandra Wojaczyńska - specjalista ds. wsparcia projektów badawczych z Kujawsko - Pomorskiego Związku Pracodawców i Przedsiębiorców.

Następnie, zastępca naczelnika Urzędu Skarbowego w Aleksandrowie Kujawskim - Violetta Krajewska przybliżyła tematykę związaną z rozliczeniami pomiędzy z miejscowym Urzędem Skarbowym drogą elektroniczną w świetle aktualnych przepisów. Z sali padały szczegółowe pytania dotyczące takiej formy rozliczania się z fiskusem, na które Pani Naczelnik cierpliwie odpowiadała.

Kolejnym mocnym punktem harmonogramu Forum była "Powiatowa Rada Przedsiębiorczości". Inicjatywę zawiązania Rady podjął jako pierwszy Arkadiusz Gralak - Radny Rady Powiatu. Rada będzie ciałem doradczym dla Starosty Aleksandrowskiego, skupiającym przedstawicieli lokalnego biznesu i samorządowców z poszczególnych gmin Powiatu Aleksandrowskiego. Rada będzie miała na celu integrację lokalnego środowiska przedsiębiorców oraz przedstawicieli samorządu terytorialnego, będą w niej m.in. wypracowywane stanowiska w istotnych kwestiach dla przedsiębiorczości oraz formułowane oczekiwania wobec samorządu.

Forum zamknęła dyskusja z władzami Powiatu reprezentowanymi przez Starostę - Wiolettę Wiśniewską i Wicestarostę - Adama Potaczka o szansach i problemach przedsiębiorców. Poseł Tomasz Lenz nie dotarł Forum, zatrzymały go obowiązki służbowe.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z tego spotkania.

Źródło: www.aleksandrow.plpowrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2022-09-30
USD 4,9533 -1,58%
EUR 4,8698 +0,13%
CHF 5,0714 -0,95%
GBP 5,5560 +2,26%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów