Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Poniedziałek, 29 listopada 2021, imieniny obchodzą Błażej, Walter, Fryderyk
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

RELACJA: Finalna rozgrywka w szachach


RELACJA: Finalna rozgrywka w szachach Zegarki nastawione na kwadrans przed szóstą. Skupione twarze i mars na czole. Rozgryzienie strategii przeciwnika tak, aby przewidzieć jego ruchy.

„Możecie się śmiać z szachów i szachistów, ale jakbyście usiedli do gry to by się oni z was śmiali (fot. Aleksandra Jarysz)

To nie obrazek z obrad nad uchwalaniem budżetu w samorządach, ale Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Aleksandrowskiego w Szachach na 2008 rok. Poniżej w galerii zwycięzcy turnieju szachowego.

W kategorii szkół podstawowych medale otrzymały Daria Książkiewicz(I miejsce), Ania Kołodziejska (II miejsce), Daria Piasecka (III miejsce). W tej samej kategorii nagrodzeni zostali Radek Malinowski(I miejsce), Dariusz Estykowski (II miejsce) i Krzysztof Radaczyński (III miejsce).

Zwycięzcy w kategorii szkoła gimnazjalna to Piotr Wawrzyniak, który zdobył złoty medal, Artur Miszczewa otrzymał srebrny, a Jakub Ogrodowski brązowy medal. W tej samej kategorii wśród dziewcząt uhonorowano medalami Angelikę Radaczyńską - złoto, Ines Machtyl - srebro, Darię Ogrodowską – brąz.

Ze szkół średnich najlepsi okazali się Paweł Kołodziejski i Fadija Machtyl, którzy zajęli ex aequo pierwsze miejsce, drugie miejsce przypadło Łukaszowi Kosackiemu, a trzecie Pawłowi Szelągowskiemu.

Na równi ze starszymi kolegami świetnie dawali sobie radę w grze strategicznej uczniowie pierwszej klasy szkoły podstawowej: Wojciech Pietrykowski, złoty medalista, Jan Augustyniak zdobywca srebrnego medalu i Gabriel Błachowicz uhonorowany w rozgrywkach brązowym medalem.

O dyscyplinę na zawodach dbał, sędzia licencjonowany Wiesław Dobrowolski. Możliwe, że wśród laureatów szykuje się następca Garri Kasparowa.

„Na szachownicy jest więcej przygód niż na wszystkich morzach świata” - Pierre Mac

Aleksandra Jarysz

powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2021-11-29
USD 4,1627 -0,30%
EUR 4,6982 -0,12%
CHF 4,5013 -0,13%
GBP 5,5531 -0,12%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów