Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Środa, 8 lipca 2020, imieniny obchodzą Elżbieta, Adrian, Edgar
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

PUC w rękach samorządu województwa kujawsko-pomorskiego


Tagi: PUC uzdrowisko Ciechocinek samorząd województwa przejęcie

PUC w rękach samorządu województwa kujawsko-pomorskiego
W czwartek (20 grudnia) w siedzibie Ministerstwa Skarbu Państwa w Warszawie została podpisana umowa w sprawie przejęcia Uzdrowiska Ciechocinek SA przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. Do czwartku PUC pozostawało jednoosobową spółką skarbu państwa. Samorząd przeją udrowisko na zasadzie komunalizacji, co oznacza nieodpłatne przejęcie majątku i struktury organizacyjnej.
 
- Bierzemy odpowiedzialność za Uzdrowisko Ciechocinek, bo uważamy, że to najlepsze rozwiązanie zarówno dla regionu, jak i dla lokalnej społeczności. Wierzę, że w nowej sytuacji własnościowej spółka będzie skutecznie konkurować na rynku lecznictwa uzdrowiskowego, a świadczone przez nią usługi pozostaną na wysokim poziomie. Należy pamiętać, że przejęcie przez regionalny samorząd jest w tym przypadku alternatywą wobec prywatyzacji, której tak obawiało się wiele środowisk – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.  
 
Przedsiębiorstwo Uzdrowisko Ciechocinek (PUC) ma za sobą blisko 180-letnią tradycję w prowadzeniu uzdrowiskowych usług leczniczych i rehabilitacyjnych, które stanowią podstawową działalność firmy. Zarządza trzema szpitalami uzdrowiskowymi ze 750 łącznie miejscami, zespołem sanatoryjnym na 120 miejsc i sanatorium ze 160 miejscami dla kuracjuszy (razem ponad 1000 miejsc noclegowych), a także słynnymi tężniami solankowymi i fontanną Grzybek. Przyjmuje gości zarówno w ramach świadczeń finansowanych lub współfinansowanych przez państwowych płatników (Narodowy Fundusz Zdrowia, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych), jak i na zasadzie prywatnych zamówień. Zatrudnia 559 osób. 


powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2020-07-07
USD 3,9689 +0,26%
EUR 4,4710 +0,03%
CHF 4,2027 +0,02%
GBP 4,9496 +0,10%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów