Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Niedziela, 19 maja 2024, imieniny obchodzą Mikołaj, Piotr, Urban
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

PUC w rękach samorządu województwa kujawsko-pomorskiego


Tagi: PUC uzdrowisko Ciechocinek samorząd województwa przejęcie

PUC w rękach samorządu województwa kujawsko-pomorskiego
W czwartek (20 grudnia) w siedzibie Ministerstwa Skarbu Państwa w Warszawie została podpisana umowa w sprawie przejęcia Uzdrowiska Ciechocinek SA przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego. Do czwartku PUC pozostawało jednoosobową spółką skarbu państwa. Samorząd przeją udrowisko na zasadzie komunalizacji, co oznacza nieodpłatne przejęcie majątku i struktury organizacyjnej.
 
- Bierzemy odpowiedzialność za Uzdrowisko Ciechocinek, bo uważamy, że to najlepsze rozwiązanie zarówno dla regionu, jak i dla lokalnej społeczności. Wierzę, że w nowej sytuacji własnościowej spółka będzie skutecznie konkurować na rynku lecznictwa uzdrowiskowego, a świadczone przez nią usługi pozostaną na wysokim poziomie. Należy pamiętać, że przejęcie przez regionalny samorząd jest w tym przypadku alternatywą wobec prywatyzacji, której tak obawiało się wiele środowisk – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.  
 
Przedsiębiorstwo Uzdrowisko Ciechocinek (PUC) ma za sobą blisko 180-letnią tradycję w prowadzeniu uzdrowiskowych usług leczniczych i rehabilitacyjnych, które stanowią podstawową działalność firmy. Zarządza trzema szpitalami uzdrowiskowymi ze 750 łącznie miejscami, zespołem sanatoryjnym na 120 miejsc i sanatorium ze 160 miejscami dla kuracjuszy (razem ponad 1000 miejsc noclegowych), a także słynnymi tężniami solankowymi i fontanną Grzybek. Przyjmuje gości zarówno w ramach świadczeń finansowanych lub współfinansowanych przez państwowych płatników (Narodowy Fundusz Zdrowia, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych), jak i na zasadzie prywatnych zamówień. Zatrudnia 559 osób. 


powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów