Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Piątek, 24 września 2021, imieniny obchodzą Dora, Gerard, Teodor
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Projekcje filmów dokumentalnych Leszka Ciechońskiego - TUMULT NAD ŁODZIĄ


Projekcje filmów dokumentalnych Leszka Ciechońskiego - TUMULT NAD ŁODZIĄ

W poniedziałek (17 listopada) o godz. 16.00 w Kinie Zdrój odbędą się projekcja filmu Leszka Ciechońskiego pt. TUMULT NAD ŁODZIĄ.

TUMULT NAD ŁODZIĄ (ok. 45') kontrowersyjny film, który w 2013 zdobył Główną Nagrodę Wolności Słowa ( tzw. "polskiego Pulitzera") oraz "Złotego Jaszczura" w Poznaniu w 2013 r. Opowiada o niszczycielskiej sile polityki, która z łatwością może zniszczyć najbardziej cenne inicjatywy obywatelskie, jeżeli nie są one zgodne z partykularnymi interesami polityków. Film w sposób bardzo emocjonalny przedstawia historię Festiwalu Camerimage w Łodzi, jego upadku w tym mieście oraz pierwszego w historii strajku okupacyjnego młodych ludzi w obronie kultury. W filmie można zobaczyć kilkunastu zdobywców Oscarów oraz postaci znanych polskich polityków. Film uczestniczył w 2014 roku w Festiwalu Polskich Filmów w Seatle oraz miał pokazy specjalne na najważniejszych polskich festiwalach filmowych.

Leszek Ciechoński jest dziennikarzem, filmowcem i reportem telewizyjnym. Od przeszło 20 lat publikuje głównie w 2 Programie TVP, w "Magazynie Ekspresu Reporterów". Jest laureatem licznych nagród filmowych, uczestnikiem najważniejszych polskich (i kilku zagranicznych) festiwali filmów dokumentalnych, a także laureatem nagród dziennikarskich. W 2009 roku był nominowany do nagrody Grand Press. W 2013 roku został laureatem Głównej Nagrody Wolności Słowa". Od 15 lat mieszka i pracuje w Ciechocinku.

Wstęp wolnypowrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2021-09-24
USD 3,9268 +0,03%
EUR 4,6085 +0,16%
CHF 4,2494 +0,00%
GBP 5,3866 +0,49%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów