Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Poniedziałek, 29 listopada 2021, imieniny obchodzą Błażej, Walter, Fryderyk
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Niski stan wody w Wiśle


Niski stan wody w Wiśle Przeprawa promowa przez rzekę Wisłę w nieodległej od Ciechocinka Nieszawie jest czynna. Z uwagi jednak na bardzo niski stan wody nie są przewożone duże, ciężkie samochody, przykładowo autokary.

Opłaty za korzystanie z przeprawy promowej nie zmieniły się od zeszłego roku. Piesi i piesi z rowerem płacą - 1 zł. Opłata za motocykl - 3 zł. Samochody osobowe (bez pasażerów) i ciągniki rolnicze bez przyczepy - 5 zł. Lekkie samochody ciężarowe i dostawcze (do 3,5 t), samochody osobowe z przyczepą, mikrobusy, pojazdy zaprzęgowe, ciągniki z przyczepą - 8 zł. Samochody ciężarowe powyżej 3,5 t (bez przyczepy) - 12 zł. Ciągniki rolnicze z dwiema przyczepami, samochody jw. z przyczepami, ciągniki siodłowe z naczepami, autobusy - 15 zł. Dzieci do lat 7 z przeprawy promowej korzystają bezpłatnie.

Nieszawski prom jest lokalną atrakcją turystyczną. Łączy kujawski brzeg Wisły z dobrzyńskim. Pasażerów i pojazdy - w ciągu roku, przewozi od kwietnia lub maja do pierwszych lodów. Obecny prom jest jedyną tego typu jednostką pływającą w Polsce i służy nie tylko jako środek transportu. Od 2001 r. odbywają się na nim - słynne już dzisiaj, koncerty na wodzie. Był miejscem ceremonii ślubnej i zjazdu rodu Duninów. Stał się również bohaterem filmu dokumentalnego. Dla mieszkańców obydwu brzegów, które łączy jest stałym i niezwykle ważnym elementem krajobrazu nadwiślańskiego.

Prom kursuje:

w dni powszednie od 7.00 – 17.00

w niedziele i święta od 8.00 – 18.00


Źródło: www.nieszawa.pl

Polecamy: Nieszawa zaprasza turystów

powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2021-11-29
USD 4,1627 -0,30%
EUR 4,6982 -0,12%
CHF 4,5013 -0,13%
GBP 5,5531 -0,12%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów