Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Piątek, 24 września 2021, imieniny obchodzą Dora, Gerard, Teodor
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

NASZ PATRONAT: Muzyka na poziomie


NASZ PATRONAT: Muzyka na poziomie Na Gitariadzie, jak przystało na mikołajkowe święto, posypały się z worka niespodzianki. Na przeglądzie zagrało łącznie sześć zespołów.

Wykonawcy zaskoczyli jury wysokim poziomem wykonania, dużą świadomością muzyczną. Publiczność miała okazję wysłuchać zespołów, które zaprezentowały takie gatunki muzyczne jak klasyczny rock, blues, heavy metal, grunge.


W skład jury wchodzili członkowie zespołu Von Zeit: Romek Puchowski – przewodniczący, Sebastian Szczepanowski, Jacek Kulesza, Piotr Świąder.

Na warsztatach prowadzonych przez muzyków z Von Zeit mało było słów krytyki czy wskazywania na niedociągnięcia młodych wykonawców.

Punktem kulminacyjnym imprezy było wyłonienie przez jury zwycięzców tegorocznej Gitariady.

Pierwsze miejsce i gratyfikację w postaci nagrody pieniężnej (700 zł) zdobył pięcioosobowy zespół „Roller Coaster” z Rypina. Wyróżnienie za piękne trójgitarowe harmonijne brzmienie i wokal żeński otrzymał sześcioosobowy zespół, również z Rypina – „Silent Rave”. Jury doceniło swingujący zespół z Aleksandrowa – „Cienie”. Uznanie zyskała aranżacja i spójna całość wykonania zespołu „Banau” z Unisławia. Toruński zespół „Whiff” zwrócił uwagę jurorów ze względu na koncepcję piosenki aktorskiej i dojrzałość muzyczną. Rasowy blues w wykonaniu „Blou Breeze” prezentującego między innymi covery zespołu Breakout również został wyróżniony. Dodatkowo jurorzy przyznali dwa wyróżnienia indywidualne dla perkusisty z zespołu „Roller Coaster”, Pawła Latopolskiego i wokalisty i gitarzysty z zespołu „Banau”, Marcina Grochali.

Jury nie szczędziło pochwał profesjonalnym wykonawcom i zachęcało do dalszej realizacji swoich muzycznych pasji.

Ukoronowaniem wieczoru były koncerty doświadczonych i utytułowanych wykonawców – Partyzanta i Mix Toczko oraz zespołu VON ZEIT. Nastoletni syn Partyzanta swoją grą na perkusji skusił do aleksandrowskiego MCK – u grono swoich wiernych fanek.

Relację przygotowała: Aleksandra Jarysz

powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2021-09-24
USD 3,9268 +0,03%
EUR 4,6085 +0,16%
CHF 4,2494 +0,00%
GBP 5,3866 +0,49%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów