Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Piątek, 21 września 2018, imieniny obchodzą Hipolit, Mateusz, Daria
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Myśleć Sercem - Papieskie Inspiracje


Tagi: Jan Paweł II Ciechocinek

Myśleć Sercem - Papieskie Inspiracje

W czwartek (4 kwietnia) o godz. 19.00 w sali widowiskowo-kinowej (Kino ZDRÓJ) odbędzie się spektakl pt.: "Myśleć Sercem - Papieskie Inspiracje" - wstęp wolny

 
Autorski projekt Dariusza Jakubowskiego,  to artystyczna propozycja odczytania pozostawionych przez Jana Pawła II drogowskazów na temat wolności, wiary, piękna, miłości i patriotyzmu w dzisiejszym świecie.
Papież Jan Paweł II – Karol Wojtyła, jeden z najwybitniejszych Polaków w dziejach świata, jeden z nielicznych Polaków, tego świata obywatel, pozostawiwszy ogromną spuściznę duchową, filozoficzną i literacką wyznaczył nam,jego duchowym spadkobiercom zadanie, któremu jedno pokolenie nie jest w stanie sprostać. Zrozumienie tego posłannictwa,to wyzwanie dla wielu generacji. Próbując zmierzyć się z tym dziedzictwem, nie możemy nie odnieść się do korzeni Karola Wojtyły, póżniejszego Papieża. Skąd czerpał, jaka muzyka, literatura Go ukształtowała, jak głęboko w kolebce kultury europejskiej była zakotwiczona. Jego filozofia, duchowość, wrażliwość i twórczość. Myśl papieska nie pozostaje bez wpływu na to,co teraz.
 
ProjektMYŚLEĆ SERCEM – PAPIESKIE INSPIRACJE pokazuje jej złożoność w kontekście wpływu JP II na współczesną kulturę, społeczeństwo, świat . Jest artystyczną propozycją odczytania pozostawionych drogowskazów na temat wolności, wiary, piękna, miłości, patriotyzmu. Próbą dialogu z tym dorobkiem. Koncert ten, to wzajemnie inspirujące się artystyczne formy wypowiedzi. I tak w warstwie słownej teksty papieskie korespondują m.in. z poezją Zbigniewa Herberta, Jana Lechonia, Cypriana Kamila Norwida, Stanisława Wyspiańskiego, Zygmunta Krasińskiego, Juliusza Słowackiego, Adama Mickiewicza, Johna Donne’a w tłumaczeniu St.Barańczaka, Sofoklesa.
A brzmi muzyka m.in. J. S.Bacha , J.Haydna, F. Chopina,Fr. Schuberta, J. Brahmsa, K.Szymanowskiego, W. Lutosławskiego, S.Prokofiewa.
 
Występują: Dariusz Jakubowski (aktor, autor koncepcji, reżyseria) Katarzyna Thomas - sopran, Piotr Szafraniec - fortepian
 
Żyjemy w teraźniejszości,ale ukształtowała nas przeszłość. Powinnością naszą wobec przyszłych pokoleń jest zmaganie się z tym dziedzictwem w imię nieprzemijalnych jakości.”(…) Że dzieje nie są zamęt,ale ład szeroki.(…)”,jak ujął to Czesław Miłosz w „Odzie” na 80-te urodziny Jana Pawła II.


powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2018-09-21
USD 3,6402 -0,82%
EUR 4,2929 +0,04%
CHF 3,8095 +0,29%
GBP 4,8116 -0,61%
Wspierane przez Money.pl

Giełda
Money.pl - Kliknij po więcej
GPW (2018-09-21 12:09)
WIG 58231.73 +0,00%
WIG20 2259.74 +0,05%
mWIG40 4073.22 +0,24%
sWIG80 11613.45 +0,19%
Wspierane przez Money.pl
wypożyczanie komputerów
Szanowny Gościu

Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie zgody poprzez kliknięcie na przycisk „wyrażam zgodę”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i może być cofnięte w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

25 maja 2018 roku zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej wejdzie w życie Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych. W związku z tym, informujemy o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Jakich danych dotyczy zgoda?

Zgoda dotyczy danych osobowych, które są zbierane w ramach korzystania przez użytkownika ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności strony internetowej MiastoCIECHOCINEK.com, w tym zapisywanych w plikach cookies, oraz w trakcie przesyłana zapytania do naszej firmy poprzez formularz kontaktowy
Kto będzie administratorem Twoich danych osobowych?

Administratorami Twoich danych będzie W3B World z siedzibą we Włocławku przy ul. Rucianej 11.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane osobowe?

Przetwarzamy te dane w poniższych celach :
Komu zgodnie z prawem możemy przekazać Twoje dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania w przypadku wystąpienia przez nich z wnioskiem do naszej firmy.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych jest oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Z kolei podstawą prawną dopasowywania treści usług do Twoich zainteresowań, zapewnienie ich bezpieczeństwa oraz pomiary i ich udoskonalanie, jak również marketing własny Gamma Ffittings jest uzasadniony interesem administratora danych osobowych. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych w tym kierowanie do Ciebie reklam, w tym remarketing oraz w celach analitycznych będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą wyrażasz zaznaczając przycisk „wyrażam zgodę” znajdujący się na końcu niniejszego wyjaśnienia.

Zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych, w tym kierowanie reklam oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze strony internetowej MiastoCIECHOCINEK.com w tym danych zapisywanych w plikach cookies przez Gamma Ffittings również po rozpoczęciu obowiązywania Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych, czyli od dnia 25 maja 2018 roku. Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i mogę ją w dowolnym momencie wycofać, kierując wiadomość na adres mailowy: info@miastociechocinek.com z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.