Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Niedziela, 11 kwietnia 2021, imieniny obchodzą Filip, Leon, Marek
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Milion złotych na utworzenie zakładów aktywności zawodowej


Milion złotych na utworzenie zakładów aktywności zawodowej Do końca roku można składać wnioski i uzyskać dofinansowanie na utworzenie zakładu aktywności zawodowej dla osób niepełnosprawnych. Pieniądze mogą trafić do fundacji, stowarzyszeń, gmin, powiatów i wszelkich organizacji zajmujących się rehabilitacją zawodową i społeczną niepełnosprawnych. Urząd Marszałkowski czeka na oferty!

Pieniądze na Dofinansowanie kosztów tworzenia i działania zakładów aktywności zawodowej pochodzą z puli przyznanej samorządowi województwa przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych jeszcze w marcu. Z 2,9 miliona złotych przeznaczonych na to zadanie pozostał jeszcze milion.
- Zakłady aktywności zawodowej są dla wielu osób niepełnosprawnych czymś więcej niż miejscem codziennej pracy. Dają szansę rozwoju i pełnego funkcjonowania w społeczeństwie - mówi marszałek Piotr Całbecki. W Kujawsko-Pomorskiem działają cztery zakłady aktywności zawodowej: w Bydgoszczy, Białych Błotach, Brodnicy i Wąbrzeźnie. Zatrudnienie znalazło tam 113 osób niepełnosprawnych. W 2007 roku samorząd województwa przeznaczył na uruchomienie i działalność zaz-ów ponad 5 milionów złotych. Szczegóły dotyczące składania wniosków tutaj

Wnioski można składać osobiście lub pocztą w Kancelarii Ogólnej Urzędu Marszałkowskiego (pokój 261, I piętro), pl. Teatralny 2, 87-100 Toruń. Dodatkowych informacji udzielają pracownicy Wydziału ds. Integracji Osób Niepełnosprawnych - tel. 0-56 62-18- 463.

powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2021-04-09
USD 3,8208 -0,41%
EUR 4,5414 -0,37%
CHF 4,1265 -0,21%
GBP 5,2393 -0,50%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów