Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Wtorek, 19 czerwca 2018, imieniny obchodzą Gerwazy, Protazy, Julianna
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Jaką papę wybrać na poszczególne rodzaje dachu?


Tagi: papa

Jaką papę wybrać na poszczególne rodzaje dachu?

Istnieje wiele rodzajów dachów, wśród nich oprócz klasycznych połaci płaskich i skośnych bierzemy pod uwagę także choćby dachy zielone, których poprawna budowa stanowi wyzwanie dla wielu współczesnych fachowców. Okazuje się, że jedynym, najbardziej uniwersalnym pokryciem do zastosowania we wszystkich niemal wypadkach jest stara, dobra papa.

Papa sprawdzi się doskonale na dachu płaskim, skośnym a także na dachu zielonym, wystarczy tylko odpowiednio dopasować jej rodzaj do pożądanej sytuacji. O jej wszechstronności może stanowić choćby fakt, że z powodzeniem stosuje się ją przy izolacji fundamentów, podłóg, tarasów a także balkonów. Ważne jednak, aby spośród wielu dostępnych pap wybrać tę odpowiednią na dane warunki – inny produkt będzie bowiem dobry do izolacji podłoża betonowego, a inny do tego skonstruowanego z drewna lub gdy mamy do czynienia z izolacją termiczną.

Papa na różnych dachach – przegląd możliwości materiału

Na początek przyjrzyjmy się dachom skośnym. To konstrukcje, których kąt nachylenia jest większy niż 20 stopni. W większości przypadków unika się tu stosowania wyrobów bitumicznych ze względu na sposób w jaki rozkłada się ich ciężar wystawiony na działanie wysokich temperatur (papy mogą osuwać się i spływać'). Są jednak sytuacje, kiedy powinniśmy zastosować papę na dachu skośnym – dzieje się tak między innymi wtedy, gdy głównym pokryciem są gonty bitumiczne, pod które zaleca się użycie podkładowej powłoki papy opartej na welonie szklanym. Papę mocujemy wtedy mechanicznie, za pomocą gwoździ, natomiast zakłady uszczelnia się i spaja lepikiem.

Innym przypadkiem jest wspomniany już wcześniej dach zielony. Gama dostępnych na rynku pap, pozwala nam na wybranie produktów odpornych na przerastanie korzeni, co jest kluczowym zagadnieniem w wypadku dachu pokrytego roślinnością. Taki efekt gwarantuje papa nasycona odpowiednimi środkami chemicznymi, które dodatkowo powinny chronić wyrób przed biokorozją – innym czynnikiem mającym znaczenie przy aranżacji izolacji pod tego typu dachem.

Jeśli zaś nasze zadaszenie ma kształt płaski, na początek musimy dostosować typ papy do określonego przez nas podłoża. Naturalnie inaczej będziemy traktować powłoki betonowe, a inaczej tak zwane pełne deskowanie dachu (uzyskane przy pomocy materiałów drewnianych lub drewnopochodnych), zupełnie odmienne wyroby zastosujemy zaś na grunt złożony z materiałów izolujących cieplnie (wełna mineralna, styropian itp.). W scenariuszu zakładającym podłoże drewniane użyjemy papy podkładowej mocowanej mechanicznie, a na nią dopiero materiału zgrzewalnego na osnowie z poliestru (podobnie z materiałami termoizolacyjnymi). Na podłożu betonowym również najbezpieczniej jest stosować papę na włókninach poliestrowych, gdyż welon szklany pozostaje mało wytrzymały mechanicznie i słabo rozciąga się.

Materiał Partnerapowrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
aktualności ciechocinek

Jeszcze nie dodano żadnego komentarza.
Aby dodać komentarz prosimy przejść na zakładkę Dodaj komentarz

wypożyczanie komputerów zdrowa woda
Szanowny Gościu

Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie zgody poprzez kliknięcie na przycisk „wyrażam zgodę”. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i może być cofnięte w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

25 maja 2018 roku zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej wejdzie w życie Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych. W związku z tym, informujemy o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku.

Jakich danych dotyczy zgoda?

Zgoda dotyczy danych osobowych, które są zbierane w ramach korzystania przez użytkownika ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności strony internetowej MiastoCIECHOCINEK.com, w tym zapisywanych w plikach cookies, oraz w trakcie przesyłana zapytania do naszej firmy poprzez formularz kontaktowy
Kto będzie administratorem Twoich danych osobowych?

Administratorami Twoich danych będzie W3B World z siedzibą we Włocławku przy ul. Rucianej 11.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane osobowe?

Przetwarzamy te dane w poniższych celach :
Komu zgodnie z prawem możemy przekazać Twoje dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania w przypadku wystąpienia przez nich z wnioskiem do naszej firmy.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych jest oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Z kolei podstawą prawną dopasowywania treści usług do Twoich zainteresowań, zapewnienie ich bezpieczeństwa oraz pomiary i ich udoskonalanie, jak również marketing własny Gamma Ffittings jest uzasadniony interesem administratora danych osobowych. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych w tym kierowanie do Ciebie reklam, w tym remarketing oraz w celach analitycznych będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody, którą wyrażasz zaznaczając przycisk „wyrażam zgodę” znajdujący się na końcu niniejszego wyjaśnienia.

Zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych, w tym kierowanie reklam oraz celach analitycznych, moich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przeze mnie ze strony internetowej MiastoCIECHOCINEK.com w tym danych zapisywanych w plikach cookies przez Gamma Ffittings również po rozpoczęciu obowiązywania Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych, czyli od dnia 25 maja 2018 roku. Wyrażenie tej zgody jest dobrowolne i mogę ją w dowolnym momencie wycofać, kierując wiadomość na adres mailowy: info@miastociechocinek.com z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.