Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Środa, 14 kwietnia 2021, imieniny obchodzą Julianna, Justyna, Walerian
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

INNOWACJE: Infostrada Kujaw i Pomorza


INNOWACJE: Infostrada Kujaw i Pomorza Urząd Marszałkowski rozpoczyna przygotowania do budowy Infostrady Kujaw i Pomorza, systemu łączącego e-administrację i informację geograficzną GiS. Do udziału w projekcie zapraszamy wszystkie powiatowe i gminne samorządy naszego województwa.
Infostrada Kujaw i Pomorza to kolejne przedsięwzięcie, dzięki któremu nasz region otwiera się na możliwości związane z upowszechnieniem dostępu do szybkiego internetu. Wcześniej samorząd województwa stworzył dostępną w każdej gminie szerokopasmową sieć informatyczną. Nowy projekt, który uczyni urzędy bardziej otwartymi i ułatwi korzystanie z usług publicznych, jest jednym ze sposobów praktycznego wykorzystania sieci.

Planowana wartość inwestycji to 10 milionów euro, planowane europejskie dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego – projekt jest na liście kluczowej RPO WK-P - wynosi 7,5 milionów euro. Za te pieniądze zostaną zakupione sprzęt i oprogramowanie związane z e-administracją oraz sieciowym udostępnianiem informacji systemu GiS.

Więcej informacji na ten temat na naszej podstronie „Społeczeństwo Informacyjne” tutaj .

Źródło : www.kujawsko-pomorskie.pl

powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2021-04-14
USD 3,8065 -0,72%
EUR 4,5552 -0,16%
CHF 4,1413 -0,14%
GBP 5,2513 -0,41%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów