Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Niedziela, 11 kwietnia 2021, imieniny obchodzą Filip, Leon, Marek
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Garść informacji nie tylko zdrojowych...


Garść informacji nie tylko zdrojowych... Brawo. Wielki skarb narodowy wraca do Polski. Muzeum Powstania Warszawskiego wygrało licytację kolekcji poczty powstańczej z 1944 roku.

Cena wywoławcza wynosiła 190 tysięcy euro. I właśnie za tyle zbiór cennych i wzruszających listów udało się kupić na aukcji w Niemczech.

więcej: www.dziennik.pl

Biuro Pełnomocnika ds. Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Aleksandrowie Kujawskim informuje, że w dniach od 4 lutego 2008 roku do 22 lutego 2008 roku na terenie powiatu aleksandrowskiego zostanie przeprowadzony pobór wojskowy.

więcej: www.aleksandrow.pl

Trzymiesięczne areszty dla pięciu sprawców, za pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Radziejowski sąd podzielił stanowisko miejscowej prokuratury oraz stróżów prawa i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, wobec pięciu mężczyzn, mieszkańców gminy Topólka, podejrzanych o pobicie 19-latka.

więcej: www.radziejowkujawski.vgh.pl

W Ciechocinku przed wojną aktywnie działało Stowarzyszenie Lekarzy Zdrojowych, którego zasługą były zjazdy medyków. Jak opisuje Aldona Nocna w artykule pt.Badał solanki, jesienią od 1928 r. aż do wybuchu II wojny światowej do Ciechocinka przyjeżdżali lekarze z całej Polski, aby zapoznać się z urządzeniami uzdrowiska i wysłuchać referatów z różnych dziedzin medycyny. Ukazywały się też Pamiętniki Kursów Wakacyjnych. Była to forma popularyzowania Ciechocinka. Powstał wówczas Ośrodek Badawczy, nad którym opiekę sprawowała Klinika Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Warszawskiego. Jednym z pracowników naukowych był Sergiusz Schilling-Siengalewicz.

więcej: www.pomorska.pl

Miłej lektury! Redakcja MC

powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2021-04-09
USD 3,8208 -0,41%
EUR 4,5414 -0,37%
CHF 4,1265 -0,21%
GBP 5,2393 -0,50%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów