Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Środa, 15 lipca 2020, imieniny obchodzą Henryk, Włodzimierz, Brunon
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Fotografia : Irlandia - kolor, przestrzeń faktura


Fotografia : Irlandia - kolor, przestrzeń faktura Pragniemy serdecznie zaprosić na wernisaż wystawy fotograficznej pt "Irlandia - kolor, przestrzeń faktura", która odbędzie się dnia 28 grudnia 2009 roku o godzinie 18.00 w Hotelu Abidar w Ciechocinku przy ulicy Broniewskiego 15c.
Autorem wystawy jest Dominika Sikorska.
Dominika Sikorska

Urodzona 9 sierpnia 1984 roku. Ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Ciechocinku na profilu z rozszerzonym językiem angielskim. Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych na kierunku 'Konserwacja i restauracja malarstwa i rzeźby polichromowanej' na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu w latach: 2003-2008. Dyplom z zakresu konserwacji malarstwa sztalugowego u dr hab. Dariusza Markowskiego, prof. UMK. Praca magisterska z zakresu techniki i technologii malarstwa hiszpańskiego artysty Tomasa Munoz Luceny na tle technik malarstwa europejskiego przełomu XIX i XX wieku u dr hab. Elżbiety Basiul, prof. UMK. W latach 2008-2009 ukończyła wieczorowo fotografię kolorową oraz czarno-białą w ciemni na St John's Central College of F.E. & Training w Cork w Irladnii uzyskując certfikat umiejętnośći 'The City and Gulids of London Institute'.

Fotografią zajmuje się od 2007 roku w momencie zakupu pierwszej profesjonalnej lustrzanki. Ogólne zainteresowania zawsze związane były ze sztuką, malarstwem, rysunkiem i grafiką. Dużą przyjemność znajduje w kopiowaniu starych mistrzów malarstwa w technice olejnej i temperowej na płótnie czy podłożu drewnianym. Z pasji do zabytków studiowała konserwację lecz prawdziwą przyjemnośc daje jej fotografowanie otaczającego świata, zwracanie uwagi na rzeczy, detale, które umykają nam na codzień. W fotografowaniu najważniejszy dla niej jest zawsze szczególny moment, historia, kolor i światło. W czarno-białej prawdziwej fotografii podziwia glębię czerni i kontrast. Szuka piękna w tym co wydaje sie nieciekawe a nawet brzydkie - fasady starych domów, zardzewiałe samochody. Dokumentowanie historii, szukanie tego co za chwile zostanie zburzone, przemalowane lub zniknie z naszych dróg do garaży- to największe cele w dotychczasowej inspiracji. Wrażenie robi na niej fotografia amerykańska m.in. Garry'ego Winogrand'a, Lee Friedlander'a, czy Stephen'a Shore'a.

Wystawa 'Irlandia - kolor, przestrzeń, faktura' to efekt podrózy po Irlandii w latach 2008-2009.

powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2020-07-14
USD 3,9570 +0,02%
EUR 4,4916 +0,38%
CHF 4,2117 +0,26%
GBP 4,9576 -0,62%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów