Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Poniedziałek, 4 lipca 2022, imieniny obchodzą Elżbieta, Malwina, Teodor
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Festiwal Chleba i Soli w Ciechocinku


Tagi: Festiwal Chleba i Soli Ciechocinek

Festiwal Chleba i Soli w Ciechocinku

W dniach 28 (sobota) i 29 czerwca (niedziela) w Parku Zdrojowym w Ciechocinku odbędzie się pierwsza edycja Festiwalu Chleba i Soli, którego pomysłodawcą jest firma SOS MUSIC. Impreza odbywać się będzie równolegle z mającymi już swoją tradycję Spotkaniami z Folklorem Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej.

Program festiwalu został podzielony na dwie strefy: strefę chleba i strefę soli. W tych dwóch strefach odbędą się atrakcje takie jak: aleja chlebów świata, konkurs na najlepszy chleb, degustacje i prezentacje, warsztaty, stoiska handlowe, restauracja z przekąskami, święto soli „Łączy nas Wisła”, prezentacja sanatoriów i ich zabiegów leczniczych oraz relaksacyjnych.

Festiwal odbywać się będzie na terenie Parku Zdrojowego oraz w Zabytkowej Warzelni Soli w godzinach 10.00 – 18.00.

W ramach festiwalu odbędą się także w dniach 27-29 czerwca 43. Spotkania z Folklorem Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej oraz przygotowany przez Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka projekt „Sól dla Rzeczpospolitej”, promujący historyczną tematykę solną w miastach i miejscowościach związanych z solą. Będzie to plenerowa wystawa poświęcona tematyce solnej, solne kino, historyczna jatka solna i warsztaty dla dzieci i dorosłych.

Współorganizatorami festiwalu są: Województwo Kujawsko-Pomorskie, Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych, Miasto Ciechocinek, Miejskie Centrum Kultury w Ciechocinku, Państwowe Uzdrowisko Ciechocinek oraz Towarzystwo Przyjaciół Ciechocinka.

Patronat medialny nad Festiwalem objęły ważne media lokalne: TVP Bydgoszcz, Radio PiK, „Nowości”.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013, ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz ze środków Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych.powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2022-06-30
USD 4,4825 +0,66%
EUR 4,6806 -0,01%
CHF 4,6904 +0,63%
GBP 5,4429 +0,39%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów