Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Niedziela, 19 maja 2024, imieniny obchodzą Mikołaj, Piotr, Urban
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Dziesięciolatki w sejmikowych ławach


Dziesięciolatki w sejmikowych ławach Młodzi przedstawiciele wszystkich powiatów ziemskich oraz miast prezydenckich regionu będą bohaterami pierwszego dnia Święta Województwa. Dwudziestka szóstka dziesięciolatków, równolatków województwa, zasiądzie 5 czerwca w sejmikowych ławach.

W tej nadzwyczajnej sesji wezmą udział członkowie zarządu województwa i prezydium sejmiku. Ale prawdziwymi bohaterami dnia będą oni – chłopcy i dziewczyny, reprezentujący wszystkie powiaty i miasta na prawach powiatu Pomorza i Kujaw. To oni będą debatować, zgłaszać interpelacje i zapytania, a na koniec głosować z użyciem nowoczesnej aparatury elektronicznej. Tematem obrad będą adresowane do najmłodszych propozycje dotyczące zagospodarowania wolnego czasu oraz przygotowywana z myślą o nich oferta kulturalna. Każdy z uczestników otrzyma upominek od samorządu województwa.

Po zakończeniu sesji młodzi reprezentanci powiatów zapalą znicze pod toruńskim pomnikiem Jana Pawła II.

Obrady sejmiku dziecięcego to pierwsze takie wydarzenie w naszym województwie. - To dla nas wielki zaszczyt przyjmować tak miłych gości. Mam nadzieję, że zabawa w radnych przypadnie im do gustu. Na pewno powtórzymy to spotkanie – mówi przewodniczący sejmiku Krzysztof Sikora.

powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów