Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Środa, 15 lipca 2020, imieniny obchodzą Henryk, Włodzimierz, Brunon
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Dziesięciolatki w sejmikowych ławach


Dziesięciolatki w sejmikowych ławach Młodzi przedstawiciele wszystkich powiatów ziemskich oraz miast prezydenckich regionu będą bohaterami pierwszego dnia Święta Województwa. Dwudziestka szóstka dziesięciolatków, równolatków województwa, zasiądzie 5 czerwca w sejmikowych ławach.

W tej nadzwyczajnej sesji wezmą udział członkowie zarządu województwa i prezydium sejmiku. Ale prawdziwymi bohaterami dnia będą oni – chłopcy i dziewczyny, reprezentujący wszystkie powiaty i miasta na prawach powiatu Pomorza i Kujaw. To oni będą debatować, zgłaszać interpelacje i zapytania, a na koniec głosować z użyciem nowoczesnej aparatury elektronicznej. Tematem obrad będą adresowane do najmłodszych propozycje dotyczące zagospodarowania wolnego czasu oraz przygotowywana z myślą o nich oferta kulturalna. Każdy z uczestników otrzyma upominek od samorządu województwa.

Po zakończeniu sesji młodzi reprezentanci powiatów zapalą znicze pod toruńskim pomnikiem Jana Pawła II.

Obrady sejmiku dziecięcego to pierwsze takie wydarzenie w naszym województwie. - To dla nas wielki zaszczyt przyjmować tak miłych gości. Mam nadzieję, że zabawa w radnych przypadnie im do gustu. Na pewno powtórzymy to spotkanie – mówi przewodniczący sejmiku Krzysztof Sikora.

powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2020-07-14
USD 3,9570 +0,02%
EUR 4,4916 +0,38%
CHF 4,2117 +0,26%
GBP 4,9576 -0,62%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów