Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Wtorek, 7 grudnia 2021, imieniny obchodzą Agata, Ambroży, Marcin
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Dobiega koniec remontu Grzybka


Tagi: grzybek remont Ciechocinek koniec remontu

Dobiega koniec remontu Grzybka

Uzdrowisko Ciechocinek S.A. właściciel zabytkowej fontanny „Grzybek” informuje, iż do końca kwietnia br. wykonane zostaną ostatnie prace przy generalnej rekonstrukcji fontanny "Grzybek" w Ciechocinku.

Obecnie realizowane są zadania związane z ułożeniem izolacji czaszy, trzonu i zbiornika wraz ze ścianami wewnętrznymi, obróbka i montaż czaszy, montaż płyt granitowych zbiornika, wykonanie montażu deski tarasowej wraz z wykonaniem schodów i ławek, montaż balustrad i pochwytów, montaż okładzin ściennych z piaskowca oraz naprawa obudowy nad wejściem do pomieszczeń technicznych.

Po zniszczeniu fontanny, które nastąpiło w kwietniu ubiegłego roku, została przygotowana dokumentacja techniczna poprzedzona ekspertyzą budowlaną. W następnej kolejności wykonano roboty rozbiórkowe czaszy wraz z trzonem fontanny, wywóz gruzu z rozbieranych konstrukcji, wykonanie i montaż formy szalunkowej, roboty zabezpieczające, montaż zbrojenia czaszy i trzonu, roboty betonowe czaszy, roboty betonowe tarasu i schodów, remont posadzki basenu pod położenie izolacji, remont stropu zbiornika i pomieszczenia technicznego, wykonanie izolacji tarasu i zewnętrznych ścian niecki basenu fontanny oraz montaż odpływów w ścianie zewnętrznej tarasu.

Szósta wersja żelbetonowej fontanny zacznie pracować już niedługo, a o terminie inauguracji poinformujemy w drugiej połowie kwietnia.

Przypomnijmy, że fontanna „Grzybek” jest częścią kompleksu pomnika historii „Ciechocinek – zespół tężni i warzelni wraz z parkiem Tężniowym i Zdrojowym". Decyzję o ustanowieniu pomnika podjął Prezydent RP rozporządzeniem z dnia 22 listopada 2017r. 

fot. Uzdrowisko Ciechocinek S.A.powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2021-12-07
USD 4,0788 +0,42%
EUR 4,5991 +0,22%
CHF 4,4169 +0,32%
GBP 5,4098 +0,45%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów