Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Wtorek, 27 września 2022, imieniny obchodzą Damian, Wincenty, Kosma
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Ciechociński Dzień Seniora


Tagi: Dzień Seniora Ciechocinek

Ciechociński Dzień Seniora

W sobotę (18 maja) po raz trzeci Miejska Rada Seniorów organizuje Ciechociński Dzień Seniora. Święto ma na celu nie tylko integrację tutejszego środowiska senioralnego, lecz również zwrócenie uwagi na fakt, że wiek dojrzały nie musi oznaczać wykluczenia z aktywnego życia.

Uroczystość rozpocznie parada, której uczestnicy w rytm utworów granych przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą OSP w Wagańcu wyruszą o godzinie 10.30 spod pomnika dra Romana Ignatowskiego, deptakiem, a następnie ulicą Zdrojową do parku Zdrojowego.

W świątecznym korowodzie będą brali udział m.in. słuchacze Uniwersytetu dla Aktywnych w Ciechocinku, uczestnicy Klubu Senior+ Niezapominajka, mieszkańcy, kuracjusze i turyści.

Na terenie parku Zdrojowego odbędzie się otwarta, całodniowa impreza dla wszystkich chętnych. Liczne występy wokalne i taneczne w muszli koncertowej dedykowane seniorom będą trwały nieprzerwanie od godziny 11 do 20.

W programie kiermasz wyrobów regionalnych i rękodzieła, pokazy ratownicze, konsultacje kosmetyczne oraz pokazy sportowe petanki, rzutu podkową, nordic walking czy brydża.

Honorowym patronatem III Ciechociński Dzień Seniora objął Burmistrz Ciechocinka Leszek Dzierżewicz. Patronem medialnym wydarzenia jest Telewizja Polska Oddział w Bydgoszczy.

Podczas Ciechocińskiego Dnia Seniora koncertować będą: Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy OSP z Wagańca, Zespół ,,Mimoza’’ z Wagańca, Młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ciechocinku, Zespół Pieśni i Tańca „Wrzos’’ z Włocławka, zespół wokalny działający przy Klubie Seniora +,,Niezapominajka’’ z Ciechocinka, Zespół Pieśni i Tańca „Kujawy Nadwiślańskie’’ GOK w Lubaniu, Grupa kabaretowa „Złota Maska ‘’z Ciechocinka, Dziecięcy zespół „Solinki” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ciechocinku, Zespół ,,To i Owo ”z Wołuszewa, Studio Piosenki „Ajeczki” i Matylda Pietrzykowska pod kierunkiem Iwony Krzysztanowicz, Dzieci i młodzież z Zespołu Szkół nr 1 w Ciechocinku, Młodzież z Pracowni Wokalnej Sławomira Małeckiego przy MCK w Ciechocinku, Grupa Terapii Zajęciowej ,,Pole Minowe’’ im. Edwarda Stachury z Aleksandrowa Kujawskiego, Krystyna Szydłowska, Liza, Guy Crucillo.powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2022-09-27
USD 4,9476 +0,74%
EUR 4,7616 +0,11%
CHF 5,0135 +0,58%
GBP 5,3465 +1,22%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów