Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Poniedziałek, 19 sierpnia 2019, imieniny obchodzą Konstancja, Emilia, Julian
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Chór Aleksandrowa - Trasa 2018


Tagi: Chór Aleksandrowa Bydgoszcz Olsztyn Koszalin Wrocław Poznań Szczecin Łódź

Chór Aleksandrowa - Trasa 2018

Niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju Chór Alexandrowa wystąpi tylko na kilku koncertach w Polsce! Chór Alexandrowa jest jedną z najbardziej znanych grup artystycznych na świecie. Niepowtarzalne brzmienie. Mistrzowski balet. Wachlarz środków artystycznych. Połączenie czystości brzmienia i emocjonalności muzyki rosyjskiej oraz niesamowite umiejętności baletowe na długo pozostają w pamięci słuchaczy, a różnorodność brzmienia prezentowana przez artystów nie ma sobie równych.

Kolorowe, tradycyjne stroje tancerzy, dostojne mundury chórzystów i muzyków, starannie dobrani śpiewacy i doświadczeni choreografowie wpływają na jakość występu. Wieloletnia tradycja zobowiązuje do perfekcji. 
 
Zespół powstał w 1928 roku, i na początku składał się z zaledwie dwunastu artystów. Będąc zespołem tanecznym armii czerwonej w początkowej fazie powstania, stopniowo ewoluował do narodowej grupy artystycznej Rosji. Reprezentując państwo i przybliżając jego kulturę w trakcie swoich wystąpień, Chór Aleksandrowa jest wizytówką swojego kraju. Tylko w trakcie II Wojny Światowej grupa dała blisko 1500 koncertów na frontach wschodnim i pacyficznym, gdzie zagrzewali żołnierzy do walki i pomagali przetrwać w tym smutnym okresie. Po wojnie, już w roku 1948 wystąpili w Berlinie dając pokojowy koncert. 
Po tragicznym wypadku lotniczym z grudnia 2016, w którym zginęło kilkudziesięciu solistów i członków baletu (pozostali członkowie chóru, baletu i orkiestry lecieli innym samolotem), Chór Aleksandrowa występuje w odbudowanym składzie. Dokonano olbrzymiej pracy, aby odbudować grupę. Spośród tysięcy chętnych solistów, chórzystów i baletmistrzów na castingach wybrano najbardziej utalentowanych artystów, którzy zasilili nowy skład zespołu. Dziś Chór Alexandrowa jest jeszcze potężniejszy.
 
Znany na całym świecie chór męski po raz kolejny odwiedzi Polskę i zaskoczy polskich fanów nowym repertuarem, bowiem zaśpiewa wiele polskich utworów, dotąd nie prezentowanych podczas koncertów. To będzie wielka gratka dla polskiego widza.
 
Dzisiaj Chór ma za sobą ponad 2200 koncertów wykonanych w 80 krajach świata, grając na każdym kontynencie. Liczebność członków zespołu jest równie wielka co ilość zaliczonych scen - ok. 60 tancerzy, 40 muzyków i 100 chórzystów. Warto dodać, że wszyscy artyści posiadają wykształcenie muzyczne oraz wieloletnie doświadczenie, jakiego wymaga się od przyszłych członków. 
Wszyscy, którzy udadzą się  na koncert Chóru Aleksandrowa, mogą spodziewać się wyjątkowej atmosfery  Warto się starać: hala będzie zapełniona po brzegi, a po ponad dwóch godzinach koncertu nie będzie  osoby, która nie byłaby zachwycona występem Rosjan.
 
Zaserwujemy taką dawkę emocji ze dusza i ciało będą chciały więcej  Podczas koncertu nie może oczywiście zabraknąć słynnej „Katjuszy", „Kalinki" i pięknej pieśni „Oczy cziornyje". Specjalnie dla polskiej publiczności chórzyści przygotowali nowe wspaniałe występy wokalne z repertuaru najsłynniejszych zespołów i wykonawców nawet operowych z pewnością okrzyki zachwytu wzbudzą występy tancerzy: rosyjskie tańce narodowe w ich wykonaniu to niemal sporty ekstremalne!
Jesteśmy pewni owacji na stojąco, publiczności. I tak na koniec różnice historyczne ani polityczne nie są w stanie pokonać więzi kulturowej i swoistej nici porozumienia między Słowianami .
 
Chór Alexandrowa 2018 trasa:
 
Chór Alexandrowa Bydgoszcz - 7.12, 19:00 Hala Łuczniczka Ceny biletów od 130 do 200 PLN
Chór Alexandrowa Wrocław - 8.12, 18:00 Hala Orbita  . Ceny biletów od 110 do 250 PLN
Chór Alexandrowa Łódź - 9.12, 17:00 Atlas Arena . Ceny biletów od 110 do 200 PLN
Chór Alexandrowa Olsztyn - 10.12, 19:00 Hala Urania. Ceny biletów od 110 do 180 PLN
Chór Alexandrowa Poznań - 11.12, 19:00 Arena Poznań. Ceny biletów od 130 do 250 PLN
Chór Alexandrowa Koszalin - 12.12, 19:00 Hala Widowiskowo - Sportowa. Ceny biletów od 130 do 180 PLN
Chór Alexandrowa Szczecin - 13.12, 19:00 Netto Arena. Ceny biletów od 130 do 300 PLN
 
Zapraszamy na wielkie wydarzenie taneczno-muzyczne! Legendarny Chór Aleksandrowa w Polsce!powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2019-08-19
USD 3,9199 -0,21%
EUR 4,3519 -0,06%
CHF 4,0071 -0,05%
GBP 4,7531 -0,38%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów