Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Sobota, 15 czerwca 2024, imieniny obchodzą Jolanta, Wiola, Wit
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Casting do filmu Smarzowskiego


Tagi: casting Smarzowski Ciechocinek Nieszawa film kino casting do filmu

Casting do filmu Smarzowskiego

Casting do filmu Wojtka Smarzowskiego odbywał się w hotelu TeoDorka w Ciechocinku. Liczba osób przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania – poinformował nas Marcin Kowalski rzecznik studia filmowego Metraż, które jest producentem nowego filmu Wojtka Smarzowskiego. Większość osób chętnych na statystów to ludzie miejscowi, w różnym przedziale wiekowym, od kilkulatków po osiemdziesięciolatków. Motywacje tych osób są bardzo różne, niektórzy myślą o karierze, inni chcą zwyczajnie przeżyć jakąś przygodę. Zgłosiły się również osoby, które występowały w Ekscentrykach, czyli mają już jakieś niewielkie doświadczenie ale również takie, które mają znacznie bogatsze CV, mające za sobą występy w serialach. Pojawili się również studenci szkół teatralnych. W końcu to film Smarzowskiego!

Jak odbywa się casting? Jak to wyglądało? Sprawdziliśmy.

Kolejka osób oczekujących na swoją kolej jakby się nie kończyła. Każdy przyszedł z nadzieją i oczekiwaniem na dobrą wiadomość. Zagrać choćby statystę u Smarzowskiego, to już coś. Osoby zgłaszające się na rozmowy najpierw przechodzą rejestrację. Wypełniają kartę statysty, a w nim min. imię, nazwisko, wzrost, waga, rozmiar ubrania, rozmiar buta. Następnie fotograf Marcin Szpak robi każdemu zdęcie profilu. Po zdjęciach, osoby kierowane są na rozmowę do Janusza Hetmana, dyrektora kreatywnego studia filmowego Metraż. Po takiej rozmowie zapada decyzja, czy ewentualnie dograć krótki materiał filmowy z wybraną osobą. Przygotowane dokumentacje wysyłane są do reżysera który wybiera odpowiednie osoby. Od rzecznika studia filmowego Metraż , Marcina Kowalskiego, dowiedzieliśmy się również, że zdjęcia do filmu ruszają na przełomie czerwca i lipca, a będą trwały kilka miesięcy. Film będzie realizowany w kilku miejscach, w tym na Łotwie. Filmowcom odpowiada Nieszawa, która jest miastem niezwykle filmowym. Nieszawa zauroczyła swoim rynkiem, na którym będą odbywać się zdjęcia. Oczywiście przewidziane są drobne zmiany, pojawią się ciekawe szyldy, nowa zabudowa, dostosowana do wizji reżysera. Dowiedzieliśmy się również, że akcja filmu będzie działa się na kilku płaszczyznach czasowych, współczesnej i na historycznej. Marcin Kowalski zapewnił nas również, że będzie to kolejny mocny autorski głos Wojtka Smarzowskiego w sprawach, które dotyczą wielu ludzi. Natomiast nazwiska zaangażowane w tą produkcję, to najważniejsze nazwiska polskiego kina, absolutnie pierwsza liga. O filmie stanie się z pewnością bardzo głośno, producenci liczą, że pozwoli otworzyć kolejną chlubną kartę polskiego kina w Europie i na świecie.

Przypomnijmy, że Wojtek Smarzowski to scenarzysta, operator oraz reżyser znanych filmów min. Wesele (2004r.), Dom Zły (2009 r.), Róża (2011 r.), Drogówka (2012 r.),Pod Mocnym Aniołem (2014 r.), Wołyń (2016 r.), Kler (2018 r).

Agata Michalakpowrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów