Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Środa, 19 czerwca 2024, imieniny obchodzą Gerwazy, Protazy, Julianna
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

BINOCULERS i GREAT PARK w Fado


Tagi: klub fado koncert aleksandrów kujawski binoculers great park

BINOCULERS i GREAT PARK w Fado

W sobotę (26 marca) o godzinie 20.00 odbędzie się koncert w klubie Fado zespołów BINOCULERS (Niemcy) i GREAT PARK (Wielka Brytania).

Wstęp 8 zł

klub Fado
Aleksandrów Kujawski
ul. Narutowicza 29
www.KLUBFADO.pl

Binoculers (Minimal/Folk – Hamburg)

Binoculers odtwarza obraz by ujawnić istotę rzeczy za pomocą ponadczasowego, ale i nowoczesnego folka. Czasem ze zbliżeniem i ostrością, czasem z perspektywy lotu ptaka. Nadja Rüdebusch, wokalistka i gitarzystka zespołu EMMY MOLL, w swoim solowym projekcie bawi się różnego rodzaju perspektywami. Rysuje mapę odległych krajobrazów melancholii.

Nadja stosuje dość minimalistyczne techniki ale wypełnia brzmienie przeróżnymi instrumentami i wszechstronnie wykorzystuje loopy. Sample gitar akustycznych, powszechne instrumenty jak melodyka ale również dość niespotykane przedmioty sceniczne jak stara walizka. tworzą razem wyjątkową atmosferę. Wyobraź sobie pozytywkę grającą kołysanki o północy. Piosenki są dyskretne i ostrożne, ale na pewno nie są nieśmiałe. Są raczej skromnym zaproszeniem niż nachalnym nawoływaniem. Jej osobiste teksty pozostawiają wiele przestrzeni na własne myśli i uczucia, na refleksje o twoim własnym życiu. Autorka dzieli się swoimi obserwacjami za pomocą tak delikatnych i spokojnych melodii, tak czystego głosu, że nie uciekniesz przed ich metaforycznym przekazem. Od samotności pirata do cyrku w chmurach…

Binoculers oznacza czuć, myśleć i obserwować z bliska. Postacie w jej opowieściach portretują ludzi spotykanych w jej życiu, z dylematami czy zostać czy odejść, pełnych pewności siebie lub refleksji. Jej opowieści zarówno spoglądają w głąb duszy ludzkiej jak i analizują zewnętrzny świat w sposób ciekawy ale i nie pozbawiony sceptycyzmu.

Nadja gra solo od 2007 roku. Wydała swój debiutancki album „Every seaman’s got a favourite spaceship“ na winylu i CD. Od tamtego czasu zagrała ponad 100 koncertów dzieląc sceny z takimi artystami jak: Dennis Jones, Annalena Bludau, The Canoe Man, Pink Moth, Rue Royale czy Björn Kleinhenz. W zeszłym roku zawitała w Polsce na trzech koncertach.


Dyskografia:
2007 - „My house is my companion and one day I’ll grow together with it” (EP/ self-released)
2009 - „Every seaman’s got a favourite spaceship“ (CD+LP / Labelship)

The Great Park (uk)

The Great Park to projekt Stephena Burch. Stephen urodził się w południowej Anglii, ale spędził większość swojej młodości przenosząc się z miejsca w miejsce, zanim jego rodzina nie osiedliła się w irlandzkiej wsi. Na terenie ich gospodarstwa był stary opuszczonych domek, ledwo stojący ale miał jedno pomieszczenie wystarczająco suche i ciepłe by tworzyć w nim muzykę.
Stara gitara akustyczna i rodzinne pianino, miotły, garnki i metalowe łańcuchy. Widoki pól, domów, gospodarstw rolnych, zwierząt, starań i ucieczek - postacie pojawiające się i wracające w różne miejsca - poważne piosenki z podróży – jednoczącym je tematem jest "The Great Park".
W 2009 The Great Park zagrał ponad 150 koncertów w Niemczech, Szwajcarii, Danii, Włoszech i Anglii.
Dziesięć jego albumów jest dostępnych przez Woodland Recordings.powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów