Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Niedziela, 9 maja 2021, imieniny obchodzą Grzegorz, Katarzyna, Karolina
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Biała Lokomotywa 14-16.09.07


Biała Lokomotywa 14-16.09.07 Na Białą Lokomotywę przez lata składały się bardzo różne wydarzenia kulturalne związane mniej lub bardziej z Edwardem Stachurą, poetą i pisarzem mieszkającym przez część swego życia w Aleksandrowie. Konkurs Jednego Wiersza, pokazy filmów, spotkania w domu Steda jak również koncerty gromadziły przez ostatnie osiem lat twórców i ludzi zainteresowanych kulturą z całej Polski. Początkowo w ramach Miejskiego Centrum Kultury, dziś już niezależnie organizatorka Daria Danuta Lisiecka pokazuje iż stać nas na wielkość, że prowincja jest bardzo kulturotwórcza.

W tym roku znacznie bardziej rozbudowana za sprawą klubu Fado i Krzysztofa Świstaka Rogalssona będzie część muzyczna. Już nie tylko poezja śpiewana, ale również każdy inny przejaw muzyki i twórczości w ogóle może mieć swój udział w tej niezwykłej imprezie.

Dotychczas grali na Białej Lokomotywie między innymi: Lubelska Federacja Bardów, Andrzej Garczarek, Przemysław Goc, Jarek Chojnacki, Mirosław Czyżykiewicz, Marek Gałązka, swoje wiersze prezentowało dziesiątki poetów z różnych stron Polski młodych duchem lub ciałem. I co najważniejsze - wciąż przybywa publiczności, dzięki której impreza ma taki a nie inny klimat, dzięki której przez te trzy dni każdy chętny może poczuć ducha Edwarda Stachury, a nade wszystko poczuć siłę Spotkania ludzi z ludźmi, widzów i słuchaczy z poezją i muzyką, twórców z twórcami.

Szczegółowy program imprezy znajduję się na stronie: KlubFado.eu

powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2021-05-07
USD 3,7861 -0,54%
EUR 4,5764 -0,14%
CHF 4,1723 -0,21%
GBP 5,2720 -0,36%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów