Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Poniedziałek, 4 lipca 2022, imieniny obchodzą Elżbieta, Malwina, Teodor
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Będzie wsparcie dla zwolnionych nauczycieli


Tagi: nauczyciel zwolnienie dotacja wsparcie

Będzie wsparcie dla zwolnionych nauczycieli

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłosił konkurs na dofinansowanie projektów adresowanych do zwolnionych z pracy nauczycieli. Wsparcie z Programu Kapitał Ludzki obejmie m.in. bezzwrotne dotacje na założenie własnej firmy, szkolenia, staże czy studia podyplomowe.

Od 23 czerwca br. rozpocznie się nabór wniosków o dofinansowanie projektów wspierających zwolnionych z pracy (po 31 grudnia 2012 r.) lub przewidzianych do zwolnienia pracowników oświaty z regionu kujawsko-pomorskiego. Podmioty zainteresowane realizacją projektów typu outplacement muszą przygotować odpowiedni wniosek i złożyć go w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. Ogłoszony nabór ma charakter otwarty, co oznacza, że wnioski będą przyjmowane w sposób ciągły do wyczerpania przewidzianej na konkurs puli środków (4 mln zł).

Zgłoszone projekty powinny oferować rożne formy wsparcia uwzględniające indywidualne predyspozycje uczestników. Mogą to być m.in.:

  • szkolenia zawodowe (obligatoryjnie),
  • staże i praktyki zawodowe,
  • pośrednictwo pracy,
  • subsydiowanie zatrudnienia uczestników projektu u nowego pracodawcy,
  • studia podyplomowe,
  • dodatek relokacyjny, w przypadku podjęcia zatrudnienia poza miejscem zamieszkania.

Zwolnieni pracownicy instytucji oświatowych, którzy chcą spróbować swoich sił w biznesie, będą mogli ubiegać się o bezzwrotną dotację do 40.000 zł na założenie firmy.

Rekrutacja uczestników projektów rozpocznie się po zakończeniu procedury konkursowej i podpisaniu przez Urząd Marszałkowski umów o dofinansowanie realizacji projektów.

Dokumentacja konkursowa zamieszczona jest na stronie: http://www.mojregion.eu/program-operacyjny-kapital-ludzki/konkursy/ogloszenia.html. Więcej informacji można uzyskać w Lokalnym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich we Włocławku przy ul. Bechiego 2, numer telefonu 54 235 67 12, adres e-mail ue.wloclawek@kujawsko-pomorskie.pl. 

Specjaliści ds. funduszy europejskich udzielają też bezpłatnych konsultacji w zakresie pozyskiwania środków unijnych na zakładanie i rozwój firm, dofinansowania projektów społecznych czy rozliczania otrzymanych dotacji z funduszy europejskich.powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2022-06-30
USD 4,4825 +0,66%
EUR 4,6806 -0,01%
CHF 4,6904 +0,63%
GBP 5,4429 +0,39%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów