Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Niedziela, 19 maja 2024, imieniny obchodzą Mikołaj, Piotr, Urban
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Aleksandrów Kujawski: Spotkanie z pisarką


Aleksandrów Kujawski: Spotkanie z pisarką Izabela Sowa, autorka ciepłych i zabawnych powieści, już w najbliższą środę 23 bm. będzie gościem w aleksandrowskiej bibliotece.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Danilewicz Zielińskiej w Aleksandrowie Kuj. zaprasza miłośników literatury na spotkanie autorskie z Izabelą Sową.

Rozgłos przyniosła jej tzw. seria owocowa. W powieściach Smak świeżych malin, Cierpkość wiśni, Herbatniki z jagodami (2002-2003) Sowa opisuje świat 20- i 30-latków, którzy borykają się ze zwyczajnymi i powszechnymi problemami.

Ceniona za styl i pogodę ducha jest również autorką powieści Zielone jabłuszko - sentymentalnej historii rozgrywającej się w Polsce lat 80. Napisała opowiadanie Trójpak świąteczny do zbioru opowiadań Opowieści wigilijne.

W 2006 roku w Wydawnictwie Autorskim opublikowała zbiór opowiadań 10 minut od centrum.

Ostatnio pojawiła się najnowsza książka autorki Świat szeroko zamknięty. W tej książce nie dzieje się nic i dzieje się wszystko. Nie ma wartkiej akcji, a jednocześnie jest tyle jej zwrotów. Jest jedna bohaterka, a już po chwili grono tych najważniejszych zaczyna nam rosnąć. Niby wszystko jest jasne, w rzeczywistości jednak nie do końca. Z jednej strony się śmiejemy, przecież jest zabawnie. Z drugiej zaczynamy myśleć dlaczego? i znienacka napada nas smutek. Czy zatem warto sięgnąć po tę powieść? Tak. Zdecydowanie tak. Jest najlepsza w dorobku Sowy. czytaj: [więcej]

Spotkanie z pisarką odbędzie się w środę 23 stycznia o godz. 16 w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Słowackiego 10

Redakcja MC

powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów