Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Poniedziałek, 15 lipca 2024, imieniny obchodzą Henryk, Włodzimierz, Brunon
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

25 urodziny Zdrowej Wody i 15-lecie HARD ROCK PUBU PAMELA


Tagi: HARD ROCK PUBU PAMELA Zdrowa Woda Toruń koncert

25 urodziny Zdrowej Wody i 15-lecie HARD ROCK PUBU PAMELA
W niedzielę (3 marca) o godzinie 19.00 w HARD ROCK PUB PAMELA (TORUŃ - ul. LEGIONÓW 36) odbędzie się koncert z okazji 15-lecia HARD ROCK PUBU PAMELA. Tym razem Pamela świętuje z zespołem ZDROWA WODA, który w tym roku obchodzi swoje 25-lecie. Z tej podwójnej okazji w HARD ROCK PUBIE PAMELA zagra wyjątkowo mocny skład. Na scenie pojawią się aż 4 zespoły: SATURDAY NIGHT SPECIAL, BANASZAK & THE BEST, FREE BLUES BAND oraz ZDROWA WODA. Będzie to kolejny urodzinowy koncert w HARD ROCK PUBIE PAMELA zorganizowany w formule małego festiwalu. Bardzo ważny dla grupy SNS. Zespół będzie realizował materiał, który ma się pojawić na ich koncertowym krążku. Wydawcą tej płyty jest HRPP RECORDS - wytwórnia reprezentująca HARD ROCK PUB PAMELA.
 
WSTĘP WOLNY
 
SNS
 
Toruńska grupa Saturday Night Special (SNS) powstała w czerwcu 2003 roku z inicjatywy gitarzysty Piotra Bielskiego oraz wokalisty Tomasza Gremplewskiego. Zespół z przerwami działa więc już 10 lat i między innymi z tej okazji pojawi się na podwójnie jubileuszowym koncercie, bowiem również Hard Rock Pub „Pamela”, obchodzi w tym roku swoje, w tym przypadku 15 urodziny.
Saturday Night Special to grupa określająca się mianem zespołu southern rockowego, bluesrockowego. Wizytówką zespołu jest solidna sekcja rytmiczna i „ściana” trzech gitar elektrycznych oraz mocny głos wokalisty. Po udanym koncercie w formule unplugged, który SNS dał w „Pameli” w październiku 2012, grupa wystąpi elektrycznie, a koncert będzie tak samo jak poprzedni rejestrowany. W planach jest wydanie koncertowego, dwuczęściowego krążka, zawierającego wersje elektryczne oraz akustyczne utworów. Wydawcą płyty będzie HRP Pamela Records.
 
Saturday Night Special tworzą doświadczeni muzycy:
 
Tomasz Gremplewski – śpiew
Marcin „ Bobo” Ryszewski – gitara basowa
Piotr Bielski – gitara
Przemek Oleszczak - gitara
Leszek Lewandowski – gitara
Michał „Mały” Dąbrowski – perkusja
 
Więcej informacji: http://www.myspace.com/snspoland, http://www.pubpamela.pl
 
 
 
Banaszak & The Best
 
Zespół powstał 20 kwietnia 1999 roku z inicjatywy pomysłodawcy i założyciela grupy Piotra Banaszaka basisty toruńskiej formacji bluesowej Tortilla.
 
Zespól jest na naszym rynku prekursorem - popularnego od wielu lat w Ameryce i Wielkiej Brytanii - gatunku muzycznego o nazwie jump-blues. W klubach Stanów Zjednoczonych i Europy Zachodniej muzyka ta przeżywa od kilku lat swój wielki renesans. Banaszak & The Best, to zespół, którego żywiołem są koncerty. To one najpełniej prezentują jego walory.
Banaszak & The Best nagrał debiutancki krążek po niespełna roku działalności. Płyta ,,Jump Blues” według ankiety kwartalnika "TWÓJ BLUES"- BLUES TOP – okazała się jedną z pięciu najlepszych płyt bluesowych roku. W tym okresie zespół zarejestrował kilka udanych programów telewizyjnych, z których najwyżej sobie cenił program powitania Raya Charlesa na warszawskim lotnisku Okęcie we wrześniu 2000r na zaproszenie TVP PR 1. W styczniu 2001 zespól podpisał kontrakt z warszawskim klubem ,,Dekada’’ na ponad 20 cotygodniowych koncertów w stolicy. W latach 2000-2012 zespół zagrał na większości festiwali w kraju m.in. ,,Rawa Blues’’, ,,Olsztyńskie Noce Bluesowe”, ,,Jesień z Bluesem”, ,,Toruń Blues Meeting’’, ,, Bluestracje’’, ,, Blues Express”, ,, Bluesada”, ,, Zaczarowany Świat Harmonijki” w koncercie poświęconemu Wojtkowi Skowrońskiemu i wielu innych festiwalach . Odbył udane trasy koncertowe promujące Jump Bluesa we wszystkich liczących się klubach bluesowych w Polsce, oraz poza granicami kraju.
 
Banaszak & The Best. od kilku lat przez wielu recenzentów i krytyków muzycznych uważany jest za zespół Nr 1 jump bluesa w Polsce. Artyści grali dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przed Pałacem Kultury w latach 2002/2003/2007 w Warszawie oraz na Przystanku Woodstock w 2002/2005/2007 roku.
W tych latach odbyli również trasę koncertową, grając na największych festiwalowych scenach podczas międzynarodowych zlotów samochodów USA w Europie, miedzy innymi "Radom-Berlin-Hanover".
 
Obecny skład zespołu to:
Piotr Banaszak (kontrabas, git.basowa, wok.), Michał Dąbrowski (perk.), Adam Kachel (wok., harm.), Wiesław Kryszewski (git.),
 
FREE BLUES BAND
 
Grupa bluesowa grająca juz ponad 30 lat muzykę pełną ekspresji, która łączy w sobie elementy rythm'n'bluesa, soul, funky i niektórych obszarów jazzu.
Założona przez braci Andrzeja i Mariana Malcherków w końcu 1979r. Na swym koncie ma tytuły laureatów z praktycznie wszystkich festiwali muzyki rockowej i bluesowej organizowanych w Polsce od 1983r.
Poza programem autorskim w repertuarze posiada także brawurowo wykonywane
utwory J.Hendrix’a oraz Deep Purple . Zespół używa oryginalnych organów Hammonda
na, których gra jako jedyna w Polsce, przedstawicielka płci pięknej Agnieszka Malcherek.
 
Aktywnie koncertowała jako zespól towarzyszący z Tadeuszem Nalepą, Stanem Skibyim
i Leszkiem Cichońskim, Carlosem Johsonem ,Janem "Izba" Izbinskim czy też ze Sławkiem Wierzcholskim.
Grali także z Taj Mahalem, Chrisem Farlowe ( Colosseum), Steve Morsem i Ianem Paice’m (Deep Purple).
Witam,
proszę o info o koncercie w Teraz Toruń.
Pozdrawiam serdecznie.
DAREK
 
Otwierali koncerty Deep Purple, Johna Scofielda, Johna Mayala, The Animals , Scott’a Hendersona oraz Johnnego Wintera.
 
Poza tym regularnie od 20 lat w jeden z piątków każdego miesiąca dają koncert w firmowym klubie Free Blues Club w Szczecinie. http://www.freebluesband.pl , http://www.freebluesclub.pl
 
Sklad zespolu:
 
Andrzej Malcherek - guit. voc.
Agnieszka Malcherek - hammond organ
Bartosz Jurgiel - bass guit.
Marcin Osiecki - drums
 
http://www.freebluesband.pl
 
 
ZDROWA WODA
 
Zespół powstał w 1988 r. i już w tym samym roku wystąpił w katowickim Spodku jako laureat festiwalu "Rawa Blues". W 1989 r. wystąpił na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki, gdzie został zakwalifikowany do "Złotej Dziesiątki" polskich zespołów młodzieżowych oraz wziął udział w koncercie finałowym Festiwalu Opole '89. Kolejne lata przyniosły m.in.: występy na finałach Rawy (1992, 1993), koncert finałowy festiwalu Jarocin (1992, 1993) oraz zaproszenia na festiwale: Bluesada do Szczecina (1992, 1993, 2000), Muzyczny Camping w Brodnicy (1992, 1993, 1994, 1998), Olsztyńskie Noce Bluesowe (1994,1998, 2000), Fama'93, Blues nad Bobrem, Jesień z Bluesem w Białymstoku, Mokotowską Jesień Muzyczną, Przystanek Woodstock (1995, 1998). W latach 1991-1993 zespół był związany z agencją "Zjednoczone Słonie" Waltera Chełstowskiego. W 1992 r., wspólnie z Jerzym Owsiakiem, grupa zainicjowała akcję "Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy", z którą utożsamia się do dziś. Poza tym zespół brał udział w koncertach - akcjach: "S.O.S", "Wojna z trzema schodami", czy "Dwa Światy" z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej, w koncercie "Żarnowiec '95". Zdrowa Woda od początku swojego istnienia do chwili obecnej z wielkim powodzeniem koncertuje na polskich scenach a będzie to już nieprzerwanie 25 lat.
W 2011 roku zespół wydał swoją kolejną płytę pt. "Policz czas" a w roku bieżącym przymierza się do nagrania kolejnej.
 
Skład zespołu:
Marek Modrzejewski - wokal
Sławek Małecki - gitara
Sławek Jagas - gitara basowa
Krzysztof Baranowicz - hammond, piano, harmonijka
Dawid Leszczy - perkusja


powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów