Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Wtorek, 3 sierpnia 2021, imieniny obchodzą Lidia, Augustyn, Nikodem
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Prom w Nieszawie już pływa!


Prom w Nieszawie już pływa! 1 maja została wznowiona przeprawa promowa przez Wisłę w Nieszawie. Prom będzie czynny w dni powszednie od 7.00 do 18.00, w niedziele i święta od 8.00 do 19.00.

Opłaty za korzystanie z przeprawy promowej nie zmieniły się od zeszłego roku. Piesi i piesi z rowerem płacą - 1 zł. Opłata za motocykl - 3 zł. Samochody osobowe (bez pasażerów) i ciągniki rolnicze bez przyczepy - 5 zł. Lekkie samochody ciężarowe i dostawcze (do 3,5 t), samochody osobowe z przyczepą, mikrobusy, pojazdy zaprzęgowe, ciągniki z przyczepą - 8 zł. Samochody ciężarowe powyżej 3,5 t (bez przyczepy) - 12 zł. Ciągniki rolnicze z dwiema przyczepami, samochody jw. z przyczepami, ciągniki siodłowe z naczepami, autobusy - 15 zł. Dzieci do lat 7 z przeprawy promowej korzystają bezpłatnie.

W zeszłym roku amatorów skoko na główkę z promu nie brakowało...Przypomnijmy, nieszawski prom jest lokalną atrakcją turystyczną. Łączy kujawski brzeg Wisły z dobrzyńskim. Pasażerów i pojazdy - w ciągu roku, przewozi od kwietnia lub maja do zimy. Obecny prom jest jedyną tego typu jednostką pływającą w Polsce i służy nie tylko jako środek transportu. Od 2001 r. odbywają się na nim - słynne już dzisiaj, koncerty na wodzie. Był miejscem ceremonii ślubnej i zjazdu rodu Duninów. Stał się również bohaterem filmu dokumentalnego. Dla mieszkańców obydwu brzegów, które łączy jest stałym i niezwykle ważnym elementem krajobrazu nadwiślańskiego.

Redakcja MC

powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2021-08-02
USD 3,8377 -0,09%
EUR 4,5611 -0,26%
CHF 4,2383 -0,14%
GBP 5,3424 -0,48%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów