Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Niedziela, 19 maja 2024, imieniny obchodzą Mikołaj, Piotr, Urban
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Zaduszki Plastyczne


Tagi: zaduszki włocławek wystawa mzkid muzeum

Zaduszki Plastyczne
W czwartek (10 listopada) o godz. 17.00 w gmachu Zbiorów Sztuki przy ul. Zamczej 10/12 po raz piąty odbędą się „Zaduszki plastyczne”. Będzie to wieczór poświęcony artystom plastykom ze środowiska włocławskiego, których nie ma już wśród nas. W prezentacji multimedialnej przypomniane zostaną postaci malarzy, grafików i rzeźbiarzy zmarłych po 1950 r. oraz przykłady dzieł wybrane z ich dorobku. Szerzej zostaną zaprezentowane sylwetki twórców, których szczególne rocznice obchodzimy w bieżącym roku.
 
W 2011 r. przypada setna rocznica urodzin Jana Sowińskiego (1911-1990) i 10. rocznica śmierci Zdzisława Szmidta(1935-2001). Jan Sowiński - wieloletni projektant we Włocławskich Zakładach Fajansu był autorem licznych form użytkowych i okolicznościowych. Zdzisław Szmidt - malarz z Ciechocinka pozostawił po sobie olbrzymi dorobek w postaci obrazów olejnych, akwarel i szkiców o różnorodnej tematyce. Na zaduszkowym spotkaniu będzie okazja, by z udziałem rodziny artystów, przyjaciół i znajomych wspomnieć ich życie i dzieła.
 
Podobnie jak w spotkaniach minionych, tegoroczne „Zaduszki Plastyczne” będą okazją do osobistych wspomnień o twórcach, którzy pozostali w naszej pamięci, przypominania faktów z ich życia, czasem anegdot. Organizatorzy będą wdzięczni za zdjęcia, wszelkiego typu pamiątki, informacje prasowe, które mogą uzupełnić gromadzoną w muzeum dokumentację o twórcach z naszego regionu. Jednocześnie Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej składa podziękowanie uczestnikom poprzednich spotkań za cenne informacje, zdjęcia i ofiarowane do zbiorów dzieła sztuki.
 
WSTĘP WOLNY


powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów