Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Poniedziałek, 4 lipca 2022, imieniny obchodzą Elżbieta, Malwina, Teodor
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

XIX Jarmark Staroci i Rękodzieła Ludowego


Tagi: jarmark staroci kiermasz Muzeum Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej Włocławek

XIX Jarmark Staroci i Rękodzieła Ludowego
Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku zaprasza na XIX Jarmark staroci i rękodzieła ludowego, który odbędzie się  w niedzielę (9 czerwca) w godz. od 10.00 do 14.00 na dziedzińcu Gmachu Głównego Muzeum przy ul. Słowackiego 1a.
 
W jarmarku wezmą udział handlarze staroci i kolekcjonerzy m.in. z Bydgoszczy, Ciechocinka, Łodzi, Konina i Włocławka. Na stoiskach przez nich przygotowanych będzie można nabyć ceramikę, fotografie, galanterię zabytkową, książki, kufle, militaria, numizmaty, obrazy, odznaczenia, pocztówki, szkło, sztućce i zabytki techniki. 
 
Kolekcjonerom towarzyszyć będą twórcy ludowi reprezentujący takie dziedziny rękodzieła ludowego, jak np. haft, malarstwo na fajansie, rzeźbę, zdobnictwo.
 
Pracownik Działu Numizmatyki, Medalierstwa i Metrologii włocławskiego Muzeum będzie identyfikował monety, ordery i odznaczenia polskie. Rzeczoznawca wyceniać będzie wartość znaczków i zbiorów filatelistycznych. Specjaliści z Pracowni Konserwatorskiej przygotują pokaz prac konserwatorskich oraz udzielą porad w zakresie konserwacji papieru, drewna i metalu.
 
Na kiermaszu wydawnictw muzealnych pojawią się ciekawe tytuły, w tym nowości wydawnicze, np. „Rocznik Muzealny Tom XIV”, „Niezwykłe ręce wierne tradycji. Zofia Bielecka, Regina Majchrzak, Irena Najdek”, „Inne spojrzenie. Art brut w Polsce”. 
 
WSTĘP BEZPŁATNY
 


powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2022-06-30
USD 4,4825 +0,66%
EUR 4,6806 -0,01%
CHF 4,6904 +0,63%
GBP 5,4429 +0,39%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów