Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Piątek, 19 kwietnia 2024, imieniny obchodzą Adolf, Leon, Tymon
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

WTK Anwil : Wygrana

WTK Anwil : Wygrana W meczu 7. kolejki DBE Anwil Włocławek pokonał we własnej hali ASCO Śląsk Wrocław 86:64

Wynik meczu rzutem za 3 punkty otworzył Bartłomiej Wołoszyn. W kolejnych sekundach skutecznoscią zza lini 6,25 popisali się Gerrod Henderson oraz Andrzej Pluta i było 11:5. Oba zespoły dużo uwagi poświęcały obronie, w której skupiały się na wywieraniu presji na rozgrywającego.

Druga kwarta rozpoczęła się od mocnego uderzenia Śląska. Jeszcze szczelniejsza obrona i poprawiona skuteczność ataku sparwiły, że w 13 minucie meczu goście wyszli na prowadzenie 27:26. Anwil miał jednak w swoich szeregach niezawodnego Alexa Dunna. Amerykanin niemal nie mylił się w rzutach spod kosza, a dodatkowo niesamowitymi blokami raz po raz sporowadzał przeciwników na ziemię.

Warto wspomnieć, że przed przerwą na parkiecie pojawił się Zelimir Zagorac. Słoweniec jeszcze nie do końca rozumiał się z zespołem, co nie przeszkodziło mu jednak w zdobyciu punktów i zaliczeniu kilku udanych interwencji w obronie. Gwiazdą pierwszej części spotkania był jednak Gerrod Henderson (14 pkt., 3 as.).

Na początku drugiej połowy niesportowe przewinienie popełnił Jared Homan i po wykorzystaniu 1 rzutu osobistego przez Dunna i celnej dwójce Białka Anwil prowadził 52:37. W 27 min meczu przewaga gospodarzy wzrosła do 20 punktów (po 3. celnym rzucie za 3 Hendersona). W tym momencie Hala Mistrzów rozpoczęła fetowanie zwycięstwa nad odwiecznym rywalem.

Niesieni dopingiem włocławscy koszykarze nie zamierzali jednak spocząć na laurach. 10 zbiórek Anwilu, przy 4 Śląska w ciągu trzeciej kwarty nie mogło nie odbić się na wyniku. Na ostatnią przerwę w grze nasi koszykarze schodzili więc przy stanie 66:43.

Ku uciesze kibiców zgromadzonych w Hali Mistrzów, w kolejnych minutach Anwil kontynuował demolowanie Śląska (78:50 w 34. min. i 81:55 w 37.). Efektowna gra naszych koszykarzy w końcówce spotkania nie przeszkodziła w odniesieniu przekonującego zwycięstwa 86:64. Tym samym nasi koszykarze odesłali Śląsk na ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Anwil Włocławek - ASCO Śląsk Wrocław 86:64 (23:20,21:15,22:8,20:21)

Anwil: Henderson 21, Dunn 13, Pluta 13, Daniels 11, Białek 10, Koszarek 8, Wołoszyn 6, Zagorac 4
Śląsk: Homan 18, Hyży 15, Robinson 11, Chanas 7, Martin 6, Atkins 5, Stevic 2