Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Piątek, 19 kwietnia 2024, imieniny obchodzą Adolf, Leon, Tymon
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

WTK Anwil : Ventspils pokonany! Anwil z Pucharem Kasztelana

WTK Anwil : Ventspils pokonany! Anwil z Pucharem Kasztelana Mimo, że koszykarze Anwilu nie musieli pokonać BK Ventspils, żeby zająć pierwsze miejsce w Kasztelan Basketball Cup, to od pierwszych minut spotkania widać było, że bardzo zależy im na rewanżu za porażkę z tym zespołem podczas turnieju na Łotwie. Już na początku meczu uważnie rozgrywane akcje perfekcyjnie kończył Aleks Dunn, zdobywając pierwsze siedem punktów dla Anwilu.

Goście nie pozostawali jednak dłużni i za sprawą dobrze dysponowanych Pavelsa Vesolovsa i Jima Baxtera utrzymywali wynik w okolicach remisu. Anwil grał mądrze w obronie i mógł pokusić się o wypracowanie większego prowadzenia, jednak szwankowała skuteczność zza linii 6,25 m (1/11 przez 20 min). Sygnał do ataku dała w końcówce drugiej kwarty włocławska publiczność. Doping klubów kibica szczególnie podziałał na Zbigniewa Białka, którego akcje dały Anwilowi 4-punktową zaliczkę do przerwy (30:26).

Po przerwie Ventspils kontynuował obronę skupioną na odcinaniu od piłek wysokich graczy Anwilu. Na szczęście z obwodu trafili Łukasz Koszarek z Gerrodem Hendersonem i Anwil utrzymywał niewielką przewagę. Stopniała ona w 28 minucie, gdy po rzucie za 3 Uvisa Helmanisa Łotysze wyszli na prowadzenie. Anwil jednak pokazał, że jest drużyną z charakterem i nie załamuje się chwilową niedyspozycją.

Zespołowa gra włocławian, wsparta pewną ręką Koszarka, sprawiła że w ostatniej odsłonie gospodarze znów uzyskali przewagę punktową. Szybkimi, efektownymi akcjami i grą kosz za kosz koszykarze wystawili najlepsze świadectwo wysokiego poziomu tegorocznego Kasztelan Basketball Cup. Co ważne ten styl gry lepiej opanowali koszykarze Anwilu, którzy w końcówce spotkania dominowali już na parkiecie.

Ostatecznie włocławianie pokonali BK Ventspils 67:60 i z kompletem zwycięstw mogli się cieszyć z pierwszego miejsca w imprezie. Drugie miejsce w rywalizacji o Puchar Kasztelana zajął Bnei Hasharon a trzecie BK Ventspils. Basket Kwidzyn bez zwycięstwa uplasował się na czwartej pozycji.

Anwil: Białek 19, Dunn 12, Koszarek 12, Henderson 11, Vasylius 7, Wołoszyn 6, Grudziński 0, Raczyński 0.