Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Poniedziałek, 4 lipca 2022, imieniny obchodzą Elżbieta, Malwina, Teodor
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Wizyta Nuncjusza Apostolskiego abp. Celestino Migliore


Tagi: Celestino Migliore kościół Ciechocinek nuncjusz apostolski arcybiskup Wiesław Mering

Wizyta  Nuncjusza Apostolskiego abp. Celestino Migliore

W sobotę przebywał po raz pierwszy w historii uzdrowiska Nuncjusz Apostolski, przewodnicząc centralnym uroczystościom Tygodnia Ekumenicznego w Diecezji Włocławskiej. Uroczystość poprzedził koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Hippo”
Sławomira Małeckiego. W nawie głównej stała warta strażaków w mundurach oraz w uniformach z hełmami.

Nuncjusz Apostolski w Polsce abp. Celestino Migliore koncelebrował Mszę świętą wraz z 3 biskupami włocławskimi i 29 kapłanami. Obecni byli duchowni ewangeliccy z Włocławka, Konina, Torunia i Bydgoszczy oraz przybyli na ta uroczystość księża katoliccy
nieuczestniczący w koncelebrze. Kościół był przepełniony ludźmi. Uroczystość była na żywo transmitowana w Internecie na stronie parafialnej, z kamery ustawionej na ambonie.

Homilię głosił także Nuncjusz, mówił iż tegoroczny program Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan został po raz pierwszy opracowany przez polska grupę redakcyjną, a zadanie to zostało im powierzone w roku 2009 przez Światową Radę Kościołów i Papieską Radę ds. Popierania Jedności Chrześcijan. Ma temat tegorocznego Tygodnia wybrano hasło „Wszyscy będziemy przemienieni przez zwycięstwo naszego Pana Jezusa Chrystusa”, a zaczerpnięty z 1 Listu św. Pawła do Koryntian, wiersze od 51 do 58. Ks. Arcybiskup przytoczył pewną opowieść o królu, który chciał mieć swoje wierne oblicze i ogłosił konkurs. Zgłosili się do zamku różni ludzie i zaczęli prace nad podobizną króla. Po kilku dniach król zaciekawiony jak go sportretowali uczestnicy konkursu, poszedł do pomieszczeń, gdzie pracowano nad podobizną. Znalazł on różne mniej lub bardziej udane swoje podobizny, wykonane jako obrazy, grafiki, rzeźby. W ostatnim pomieszczeniu, gdzie pracował mały chłopak, ujrzał swoje oblicze najdokładniejsze, odbite na marmurowej posadzce, wypolerowanej przez zgromadzony tam piasek – na lustro. Król docenił pomysłowość i wysiłek tego chłopaka i jemu wręczył nagrodę.

Pod koniec uroczystości ks. prałat Grzegorz Karolak, proboszcz Ciechocinka, dziękował dostojnemu Gościowi, że raczył nas zaszczycić swoją obecnością w czasie obchodów Tygodnia Ekumenicznego w Ciechocinku, na centralnej uroczystości ekumenicznej Diecezji Włocławskiej, przekazując księżom biskupom okolicznościowe ikony. Błogosławieństwa dla parafian i przebywających w Ciechocinku gości, dzielili wspólnie z Nuncjuszem - trzej biskupi włocławscy” ordynariusz Wiesław Alojzy Mering, Stanisław Gębicki i senior Bronisław Dembowski.

Wojciech Krzysztof Jankowskipowrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2022-06-30
USD 4,4825 +0,66%
EUR 4,6806 -0,01%
CHF 4,6904 +0,63%
GBP 5,4429 +0,39%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów