Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Środa, 14 kwietnia 2021, imieniny obchodzą Julianna, Justyna, Walerian
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Video: Po prapremierze filmu w Nieszawie


Video: Po prapremierze filmu w Nieszawie Sala w nieszawskim Domu Strażaka. Czuć klimat PRL. Na ścianach archiwalne zdjęcia. Wszystkie siedzenia zajęte. Co więcej? Trzeba było być !

Poza tytułowym Piotrowskim (Krzysztof Kiersznowski), udział wziął w prapremierze reżyser Rafał Kapeliński, operator Paweł Dyllus i kierownik produkcji Piotr Ledwig . Klimat projekcji był naprawdę wyjątkowy. Za każdym razem jak na ekranie pojawił się któryś z mieszkańców następowały salwy śmiechu. Co starsi widzowie tylko mówili cicho cicho - tak z zapartym tchem zaciekawieni obrazem z ich rodzinnych stron.

Nie ma co ukrywać, ludzie jeszcze nie są przyzwyczajeni do takiego typu akcji. Nie brakło delikwenta, który prowadził rozmowę telefoniczną bodaj z kochanką, tak że wszyscy mogli się temu przysłuchać. A jakie wrażenia po filmie. Moim zdaniem już sam operator zasługuje na wielkie uznanie. Malownicza okolica Nieszawy, położonej nad Wisłą, niesamowicie wypadła i realistycznie została ukazana.

Odtwórca tytułowej roli odegrał przejmującą postać marzyciela pragnącego zmienić swój los. Postanawia zostać fryzjerem. Do tej roli specjalnie przygotowywał go oraz wystąpił również w epizodzie ciechociński mistrz fryzjerstwa pan Józef Adamczyk, który słynie z pisania fraszek. I tym razem nie omieszkał i zadedykował swojemu uczniowi jedną.Inicjatywa Rafała Kapelińskiego uwidacznia, iż prowincjonalne miasteczka mają swój urok i warto tam kręcić filmy. Nie krył wzruszenia i wyrazów wdzięczności zarówno władzom jak i mieszkańcom. Film był o marzeniach a w rzeczywistości też je po części spełnił. Po pierwsze uwiecznił piękne i mające lata świetności za sobą miejsce a po drugie paru osobom dał możliwość pokazania sie na dużym ekranie.

Po projekcji oczywiście były pamiątkowe zdjęcia i rozdawanie autografów, a nie wiedzieć czemu i ja raz zostałem o to poproszony...

Michał Gajewski

powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2021-04-14
USD 3,8065 -0,72%
EUR 4,5552 -0,16%
CHF 4,1413 -0,14%
GBP 5,2513 -0,41%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów