Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Środa, 19 czerwca 2024, imieniny obchodzą Gerwazy, Protazy, Julianna
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Video: Nieszawskie kaczki wróciły!!!


Video: Nieszawskie kaczki wróciły!!! Wczoraj wyłapywane były resztki ropy, które wraz z nurtem rzeki przenoszone są w dół Wisły. Zbudowany pomost to tzw. zapora sztywna. Zebrano ponad trzy ton substancji ropopochodnej.

- Na rurociągu nie ma już żadnego wycieku. Byłem tam ok. godz. 11.00 przed południem. Nie widziałem nawet kropli substancji ropopochodnej - zapewnił brygadier Robert Majewski z Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku. Robert Majewski podkreślił, iż wszelkie działania będą wykonywane do chwili, całkowitego usunięcia resztek plam. Wisła jest monitorowana również przez WWF Polska (organizacja ekologiczna). Sprawdzane są obydwa jej brzegi, od Włocławka do Torunia. Akcją z ramienia WWF kieruje Anna Dębicka. - Działamy przy współpracy ornitologów i przyrodników. Na wnioski trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Na razie wszystko pilnie obserwujemy i fotografujemy aby nic nie umknęło naszej uwadze - zaznaczyła Anna Dębicka.


Prace przy zaporze. Fot. Wanda Wasicka


W galerii pt. Nieszawski melanż (40 zdjęć) można zaobserwować zdjęcia, na których widać plamy ropy. Natomiast przeprawa nieszawskim promem przez Wisłę widoczna jest na filmiku poniżej.Źródło: www.nieszawa.pl & www.pomorska.pl

Edycja: Naczelnik MC

powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów