Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Wtorek, 27 września 2022, imieniny obchodzą Damian, Wincenty, Kosma
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

V Powiatowa Prezentacja Potraw i Tradycji Wielkanocnych


Tagi: potrawy wielkanocne Wielkanoc Aleksandrów Kujawski

V Powiatowa Prezentacja Potraw i Tradycji Wielkanocnych

31 marca w Zespole Szkół Nr 2 w Aleksandrowie Kujawskim (ul. Sikorskiego 2) osbyła się V Powiatowa Prezentacja Potraw i Tradycji Wielkanocnych.

Ideą tej dorocznej imprezy organizowanej przez Zarząd Powiatu jest ekspozycja stołów wielkanocnych zgodnych z kujawskim zwyczajem co do potraw, sposobu ekspozycji i dekoracji. Z suto zastawionych stołów nakrytych ręcznie haftowanymi serwetami  można było próbować tradycyjnych wielkanocnych potraw przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich i organizacji kobiecych z terenu powiatu aleksandrowskiego, a także uczniów szkół ponadgimnazjalnych kształcących w zakresie technologii żywienia i agrobiznesu.

Imprezę uświetnił występ Orkiestry Dętej OSP w Raciążku pod batutą Andrzeja Lewandowskiego wraz z zespołem mażoretek, a także Zespołu Folklorystycznego działającego przy Zespole Szkół Nr1 w Aleksandrowie Kujawskim pod opieką Małgorzaty Babiarczyk.
W ramach Prezentacji odbył się konkurs „Bab Wielkanocnych”. Komisja w składzie: Danuta Jaskólska, Elżbieta Baryza i Mariola Banaszkiewicz  po wnikliwej ocenie, biorąc pod uwagę  walory smakowe, dekorację i estetykę tych tradycyjnych wielkanocnych wypieków bab wyłoniła zwycięzców konkursu i wyróżnionych.

I miejsce - Zespół Szkół Nr 1 CKP w Aleksandrowie Kujawskim
II miejsce - Wiesława Kobusińska
III miejsce - Halina Zakrzewska

Wyróżnienia: Stowarzyszenie Kobiet ,,Kujawy Razem”, Bożena Tobolska, Henryka Malinowska, Zespół Szkół Nr 2 w Aleksandrowie Kujawski, Róża Góralska, Jolanta Nowak, Klub Kobiet Kreatywnych w Raciążku, Anna Przekwas, Maria Piórkowska i Bożena Belter.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejne, VI Powiatowe Prezentacji Potraw i Tradycji Wielkanocnych w przyszłym roku.

fot. Marcin Strych

Zapraszamy do fotoreportażu na stronie www.aleksandrow.plpowrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2022-09-27
USD 4,9476 +0,74%
EUR 4,7616 +0,11%
CHF 5,0135 +0,58%
GBP 5,3465 +1,22%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów