Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Niedziela, 19 maja 2024, imieniny obchodzą Mikołaj, Piotr, Urban
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Toruń: Rastamani zagrają dla Afryki


Toruń: Rastamani zagrają dla Afryki Dochód XIX edycji kultowego festiwalu reggae przeznaczony będzie na budowę studni w południowym Sudanie, któremu już grozi brak wody pitnej.

Zdjęcia z zeszłego roku: AFRYKA 2008 (fot. Pabik)

WYSTĄPIĄ: IZRAEL, MARLENE JOHNSON & RIDDIM BAND (Niemcy/Polska), PARALIŻ BAND, STAGE OF UNITY, JAFIA NAMUEL, TABU, KONOPIANS, VAVAMUFFIN, CRESKA, SEDATIVA, BEZ JAHZGH, PAN PROFESKA.

Od 1999 imprezę organizuje Stowarzyszenie Toruńska Grupa Inicjatywna "Nowe Społeczeństwo". Festiwal należy do najstarszych cyklicznie odbywających się festiwali reggae w Polsce. Pojawiają się na nim polscy wykonawcy muzyki reggae, jak i goście z zagranicy. Corocznie na festiwalu pojawia się ponad tysiąc osób z całej Polski.

Jest nie tylko imprezą kulturalną, ale zarazem zarazem akcją charytatywną. Cały dochód z biletów oraz honoraria muzyków organizatorzy przeznaczają na rzecz potrzebujących z najbiedniejszych krajów Afryki. Festiwal dotychczas wspierał już Sudan, Kongo, Kenię, Zambię, Burundi, Rwandę i Tanzanię.

Całonocne Koncerty Dobroczynne Afryka wpisały się na stałe do kalendarza imprez polskiej sceny niezależnej. Od 2003 festiwal trwa dwa dni. Odbywa się w styczniu. Współorganizatorem festiwalu jest Klub Studencki Od Nowa w Toruniu oraz Polska Akcja Humanitarna.

Łącznie na koncertach festiwalu wystąpiło ponad 160 zespołów, w tym zespoły zagraniczne, jak czeski Hypnotix, francuski Western Special, niemiecki Yellow Umbrella czy jamajsko-brytyjski African Head Charge.Izrael - Wolny naród (reż. Paweł Bogocz)

W trakcie festiwalu zaprezentowana zostanie w Galerii 011 wystawa fotograficzna zatytułowana „Africa is Thirsty”. Nazwa wystawy nawiązuje do dawnej nazwy imprezy, której towarzyszy – Africa is Hungry. Prezentowane zdjęcia ukazują codzienne zmagania mieszkańców okolic miasta Bor (Południowy Sudan) z dostępem do wody pitnej. Zostały wykonane przez pracowników Polskiej Akcji Humanitarnej, która stara się pomóc im rozwiązać ten problem, budując studnie oraz podejmując inne działania na rzecz tamtejszych społeczności lokalnych.

30-31.01.2009 - Od Nowa - Toruń - ul. Gagarina 37a - Bilety: 50 zł karnety, 30 zł bilety

Redakcja MC

powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów