Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Niedziela, 19 maja 2024, imieniny obchodzą Mikołaj, Piotr, Urban
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Toruń: Obchodzimy Dzień Kobiet


Toruń: Obchodzimy Dzień Kobiet Zupełnie inaczej niż dawniej i bardziej pożytecznie niż robią to feministki na manifestacjach, ogłaszamy dzień 8. marca Dniem Zdrowych Kobiet.
W przededniu święta, 6 marca, zorganizowaliśmy dla pań bezpłatne badania profilaktyczne, a także spotkanie z fachowcami zajmującymi się profilaktyką zdrowotną. Jest też możliwość skonsultowania wyników badań z internistą i zbadania piersi.

W głównym gmachu Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu (plac Teatralny 2) można nieodpłatnie zbadać sobie:

• poziom cukru we krwi;
• poziom cholesterolu we krwi;
• wysokość ciśnienia tętniczego;
• poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu (tylko palaczki!);
• a także zważyć się i określić wskaźnik BMI.


W urzędzie dyżurują też lekarze specjaliści, internista i ginekolog. Pan doktor internista interpretuje wyniki badań. Pani doktor ginekolog bada piersi w kierunku zmian nowotworowych. Uczy też, jak każda z nas może robić to samodzielnie.

Badania organizujemy we współpracy z toruńskim Wojewódzkim Ośrodkiem Medycyny Pracy oraz Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Początek akcji o godz. 10.00. O tej godzinie rozpoczęło się też otwarte spotkanie na temat profilaktyki zdrowotnej i zdrowego stylu życia. Biorą w nim udział specjaliści onkologii i medycyny pracy, a także dyrektorka jednego z toruńskich przedszkoli. Gościem specjalnym spotkania jest prezes Stowarzyszenia Kwiat Kobiecości Ida Karpińska, prywatnie stylistka współpracująca z pismami kobiecymi poświęconymi modzie. Założone przez nią stowarzyszenie jest organizacją na rzecz walki z rakiem szyjki macicy. Ida Karpińska będzie mówić na temat profilaktyki tej groźnej choroby. Każda z pań w wieku 50-69 lat, która odwiedzi dziś Urząd Marszałkowski, będzie się mogła zapisać na bezpłatne badanie mammograficzne. Mammobus z Centrum Onkologii stanie 5 i 6 kwietnia na parkingu przed urzędem.

Zaproszenie na badania i prelekcje wraz z programem spotkania tutaj .

Beata Krzemińska (rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego)

powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów