Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Poniedziałek, 4 lipca 2022, imieniny obchodzą Elżbieta, Malwina, Teodor
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

Toruń: Ciechocińska wystawa Aldony Nocnej


Toruń: Ciechocińska wystawa Aldony Nocnej Krajobrazy oraz architekturę Ciechocinka i okolicy można oglądać w Ogrodzie Zoobotanicznym w grodzie Kopernika na wyjątkowych fotografiach.


Między Wisłą a Tążyną to tytuł wystawy zdjęć prezentujących kujawskie krajobrazy i charakterystyczną architekturę. Zobaczyć można min. tężnie, chałupę olenderską przy ul. Słońsk Górny czy fotografie bocianów. Są również widoczki znad urokliwych zakątków Tążyny i Wisły.

Przyszłam na świat w Toruniu. Kiedy miałam kilka dni, rodzice zabrali mnie w pierwszą podróż. Żeby dojechać do Ciechocinka, gdzie mieszkam całe życie, trzeba było przekroczyć Wisłę i Tążynę. Te dwie rzeki przekraczałam wielokrotnie, jeżdżąc na studia do Torunia. Na UMK ukończyłam filologię polską i studia podyplomowe (filologia polska i kształcenie wrażliwości estetycznej). Nad rzekę zabierał mnie Tata, teraz spaceruję tam z moją córką, tam spotkałam mężczyznę swojego życia. Mieszkam na Kujawach między Wisłą a Tążyną. Na swoich fotografiach utrwalam swój mały świat, kawałek swojego miejsca na Ziemi. To, co mijam po drodze. To, czym zachwycają się moje oczy. To, co mnie zadziwia. To, czego nie zobaczą już moi Rodzice. Świat między Wisłą a Tążyną.Wystawa jest dostępna w toruńskim Ogrodzie Zoobotanicznym przy ul. Bydgoskiej 7 do 15 stycznia 2008.

Źródło: www.zoo.torun.pl oraz www.pomorska.pl

Edycja: Naczelnik MC

powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2022-06-30
USD 4,4825 +0,66%
EUR 4,6806 -0,01%
CHF 4,6904 +0,63%
GBP 5,4429 +0,39%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów