Facebook Ciechocinek
Youtube Ciechocinek
Niedziela, 12 lipca 2020, imieniny obchodzą Jan, Wera, Brunon
startaktualności / kulturagalerienoclegizakupyogłoszeniawirtualny spacergrykontakt
Aktualności / Kultura

SZTUKA: Nie tylko obiekty towarzyszące


SZTUKA: Nie tylko obiekty towarzyszące Wiesław Dembski mieszka i realizuje swoje artystyczne pasje w Ciechocinku. Z okazji 50 - lecia pracy twórczej przygotował kolejną wystawę ...

Ekspozycja, widocznego na zdjęciu autora, dostępna jest w Salonie Wystaw Miejskiego Centrum Kultury w Aleksandrowie Kujawskim. „Dom, ogród EDEN ART i obiekty towarzyszące” to przykład koncepcji współczesnego designu, w którym artyzm wkrada się w codzienną sferę ludzkiej aktywności.

Zaprezentował drewniane instalacje – rzeźby, które na co dzień są wyeksponowane w przestrzeni jego prywatnego ogrodu. Dominującym materiałem, z którego profesor Dembski wykonał swoje rzeźby jest drewno. Między innymi z tego właśnie powodu instalacje artysty harmonijnie komponują się z przestrzenią ogrodową. Jest to już piąta wystawa, która podsumowuje osiągnięcia artysty.Do tej pory w dorobku W. Dembskiego można umieścić ponad 200 wystaw zbiorowych i 56 indywidualnych wystaw grafiki i malarstwa.

Prace Wiesława Dembskiego znajdują się między innymi w muzeach w Gdańsku, Szczecinie, Słupsku, Olsztynie, Słupsku, Lublinie oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą. Na listę osiągnięć artysty można również wpisać Złoty i Srebrny Krzyż Zasługi. W 1984 roku złożył Międzynarodowy Klub „ Mezzotina”. Był jego pierwszym prezesem i komisarzem wystaw międzynarodowych.

Artysta zapowiedział, że to nie koniec jego pracy twórczej. W przygotowaniu są nowe projekty.

Redakcja MC / fotografie nadesłane

powrót

Poleć treść :
Gadu-Gadu Facebook Nasza Klasa Grono Wykop Digg Google Windows
Noclegi
Booking.com
Ostatnie 10 aktualności
Biznes
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2020-07-10
USD 3,9646 +0,41%
EUR 4,4745 +0,02%
CHF 4,2099 +0,04%
GBP 4,9941 +0,05%
Wspierane przez Money.pl

wypożyczanie komputerów